Card Barcelona - të bëjë më të madhe të udhëtimit tuaj Barcelona

Barcelona_Card

Nëse ju jeni të vijnë në Barcelonë në një pushim të shkurtër fundjavë apo për disa javë në diell, Card Barcelona është një mjet shumë i dobishëm që të ketë në udhëtimin tuaj. Kjo është në thelb një kartë zbritje e cila ju lejon për të eksploruar plotësisht Barcelonën pa shpenzuar një pasuri të vogël.

Çfarë përfshin?

Kartë përfshin ulje në një sërë aktivitetesh turistike nga muzetë në parqet temë, kështu që në qoftë se jeni duke planifikuar për të parë një shumë, të bëjë një shumë dhe hani shumë në festën tuaj, duke blerë kartën e Barcelonës është një mënyrë e mirë për të kursyer para në përgjithësi, veçanërisht nëse ju jeni të udhëtojnë në një grup ose si familje. Kartë ju jep të holla off tarifat e hyrjes në 15 muze (duke përfshirë CosmoCaixa muze shkencë e cila ka planetar vet) dhe më shumë se 25 galerive të tilla si Gaudí's famshme La Pedrera dhe Casa Battló. Kartë gjithashtu ofron zbritje në restorante më të lartë në Barcelonë si Restaurante Nervión, në Via Laietana, ku ju mund të merrni një shije të vërtetë të Spanjës me një vakt të bukur dhe shfaqje flamenko.

Nëse jeni të udhëtojnë me fëmijët, Card Barcelona ju ofron me tarifat zbritur hyrjes për kohën e lirë dhe argëtuese veprimtari të tilla si park Tibidabo amusement, kopshtin zoologjik Barcelona dhe Akuariumi në Port Vell. Dhe që nga Karta e Barcelonës ju lejon qasje të lirë të pakufizuar në transportin publik, ju lehtë mund të vizitoni sa më shumë vende si ju dëshironi, në vende në të gjithë qytetin. Për një listë të plotë të pikërisht ajo kartë mbulon klikoni këtu.

Si mund të të bu y Karta Barcelonës?

Karta Barcelona mund të blihet në internet dhe kap nga një pikë të para-caktuar të informacionit turistik në qendër të Barcelonës. Nuk janë faqet e internetit të disa që ofrojnë çmime të zbritur kur blejnë online kështu që ajo mund të jetë një ide e mirë për të dyqan rreth për marrëveshje më të mirë nga shtypja Barcelona Card në motorin e kërkimit tuaj. Çmimi i kartës ndryshon në varësi të se sa ditë radhazi ju planifikoni të përdorni atë. Barcelona Kartat janë të vlefshme në mes të 2 dhe 5 ditë rresht, duke filluar nga 22 euro në 40 euro. Normat zbritur dhe tarifat mbi Barcelona's shumë tërheqjet do të aplikojë për aq ditë sa ju zgjidhni për të aktivizuar kartelën.

Duke e bërë më të udhëtimit tuaj në Barcelonë

Card Barcelona ju jep një mundësi e madhe për të eksploruar këtë qytet të mahnitshme dhe të bëjë më të madhe të udhëtimit tuaj në Barcelonë. Qëndro në një apartament Sagrada Familia në Barcelonë dhe do të vizitojë Gaudí's katedrale të mahnitshme duke përdorur zbritje 9% mbi tarifën e hyrjes me kartën tuaj të Barcelonës.

Marrja me qira një nga shumë apartamente në Barcelonë është një alternativë e mirë për ata që duan të ndihen si në shtëpi me pushime e tyre, dhe ju mund të gjeni shumë apartamente të vendosura të përshtatshme brenda në këmbë largësi të afërt tërheqjen Barcelona Card.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Places dhe tagged ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>