Hyrje të lirë në muze në Barcelonë të shtunën 24 shtator

Ndërsa në qoftë se ne kemi did not të mjaftueshme për të shikojmë përpara për të tashmë këtë fundjavë me të gjitha festimet e La Fiesta de La Merce, Barcelona ka vendosur të hapë dyert për disa prej muzeve më interesante në qytet - falas!

Të shtunën 24 shtatorit ju do të jetë në gjendje për të parë shumë prej Barcelona's ekspozitat më të mahnitshme krejtësisht falas. Nga arti në shkencë, histori të arkitekturës, do të ketë diçka për të gjithë.

Si dhe ekspozitave dhe tregon, disa prej mjediseve gjithashtu do të sigurojë aktivitete familjare, seminare dhe turne udhëzuar për ata që duan të bëjnë më të këtë mundësi fantastike!

Do not humbas - thekson muze këtë fundjavë:

CosmoC Aixa është në thelb një muze i shkencës që ka ekspozita që variojnë nga një planetar në një forest''flooded cila ju lejon të përjetojnë mbi 1000 metra katrorë të Amazon rainforest. Ky muze është i lirë për vizitorët në të dy Shtunë 24 Shtator dhe të dielën 25-të shtatorit si ajo feston përvjetorin e saj të 7-të.

Ku: C / Teodor Roviralta - Merrni Ferrocaril (FGC) alineja 7 nga Placa Catalunya për Av. del Tibidabo. Ju ose mund të ecin 800 metra ose të marrin autobusin 196 një ndalesë.

MACBA (Museu d'Art Contemporani de Barcelona) ndodhet qendra - vetëm një shëtitje të shkurtër për këdo marrë me qera një apartament Ramblas në Barcelonë - dhe e përkryer për ata që nuk dëshironi të humbur shumë larg nga qendra e Barcelonës. Këtë të shtunë nga ora 10 deri 2 pasdite, MACBA është ofruar një seminar të lirë për të gjitha moshat, ku vizitorët mund të merrni një pasqyrë në krijimet e artistit unik engjëjve Ribe.

Ku: Placa dels Angels - Metro L 1, L3 Catalunya

CCCB (Centre de Cultura Contemporània de Barcelona) është një tjetër muze i cili është unmissbale këtë fundjavë si ajo fton mysafirët për të parë punën e shquar e photojournalist Josep Brangulí. Përvoja Barcelonën sa ishte në mes 1909 dhe 1945 me 300 fotografi bazuar në tema të ndryshme të tilla si lufta, ndërtimin e anijeve dhe shkollave.

Ku: C / Montalegre - Metro L1, L3 Catalunya

Museu Maritim de Barcelona do të jetë ofruar pranim të lirë w këtu mysafirët mund të shihni ekspozita oqean lidhura spektakolare, duke përfshirë një shfaqje zgjuar e krijesave të detit-jetës ndërtuara nga materiale të riciklueshme. Vendosur në afërsi të plazhit apartamente në Barcelonë dhe jo shumë larg nga Las Ramblas, kjo është një zgjedhje e madhe për këdo që dëshiron të qëndrojë në afërsi të ajrit detit këtë fundjavë.

Ku: Avda. de las Drassanes - Metro L3 Drassanes

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Ngjarje, shtëpi dhe tagged Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>