Barcelona Shopping - Diçka për Këdo

Harrojeni Parisin. Harrojeni Nju Jork. Nëse ju jeni një Shopaholic ose vetëm të gëzojnë një shfletoni mirë, Barcelona është vendi që të jetë në këtë vjeshtë. Të marrë një shëtitje të gjatë poshtë Passeig de Gracia apo hop nga Boutique në Çarshinë në El Born - çfarëdo shijen tuaj, kryeqyteti Catalan është e sigurtë se do të ketë diçka për ju.

Passeig de Gracia

Duke ecur poshtë Barcelona's më luksoze pazar rrugë, ju mund të falur për të menduar ju kishte kapur aksidentalisht nga avioni për të shteteve dhe ul veten në mes të LA's Rodeo Drive. Me katet e tyre me gaz mermeri dhe spotlights drejtuara drejt binarët pacenuar e veshjeve, dyqanet në këtë rrugë ju ofrojmë përvojën e fundit tregtare në mënyrë të lartë. Nga Dolce Gabbana dhe të Louis Vuitton, në qoftë se ju keni një pasion për veshje projektuesi, Passeig de Gracia është unmissable. Edhe në qoftë se vargjet tuaja çantë won't të lejojë që të kënaq veten këtë kohë, ajo është me vlerë duke marrë një udhëtim poshtë rrugë për të parë arkitekturën e mahnitshme, duke përfshirë disa nga Gaudi's veprat më të famshme. E vendosur në qendër të qytetit, Passeig de Gracia është e lehtë të arritshme me transport publik nga kudo që ju mund të qëndrojnë në Barcelonë.

Portali del Angel

Nëse splashing jashtë nuk është në listë për-bërë për udhëtimin tuaj të Barcelonës, merak Mos, në fund të Passeig de Gracia ju do të arrijë Portal del Angel. I ndodhur në anën tjetër të famshme Las Ramblas, kjo rrugë është shumë më e ngushtë, por e mbushur me dyqane të lartë rrugë të tilla si Bershka, Zara, Mango dhe natyrisht, i Spanjës departamentit të madh dyqan - El Corte Ingles. Perfect për të marr disa rroba të reja pushime ose të marrë veten deri në datën me të fundit të modës, Portal del Angel ofron një shumëllojshmëri të Barcelona's pazar më i mirë 'pika të nxehta.

El Born

Duke shkuar më tej poshtë Portal del Angel, e kaluara Barcelona's katedrales mbresëlënëse, ju do të gjeni lagje e El Born. Udhëtimi nëpër rrugët e ngushta të këtij rrethi të modës ende quirky, El Born ju lejon të zbuloni disa opsione alternative ne suvenir të zakonshëm. Zona është pak jashtë udhë rrahur, por me një Boutique rreth çdo kënd, madje edhe ata me më jashtë-atje stil do të gjeni diçka tërheqës për ta. Dyqane të shkojnë nga disenjatorët më të njohura si Custo Barcelona në Kukuxumusu pazakontë dhe të mrekullueshme, dhe me një dorë bërë disa dyqane çokollatë hedhur në përzierje, duke vizituar El lindur është një vlerë absolute duhet për aventurën tuaj pazar.
Shumica e dyqaneve të mëdha në Barcelonë janë të hapur nga 10:00 deri 8.30-9.30pm, e hëna deri të shtunën (më janë të mbyllura të dielave) edhe pse dyqanet tradicionale shpesh mbyllen në kohën drekë, pastaj ri-hapur në pasdite rreth 16:00.

Planifikimi një fundjavë pazar në Barcelonë? Ose thjesht duke kërkuar për një vend për të qëndruar afër me zemër të qytetit? Apartament Barcelona ka mbi 600 apartamente me qira, shumë nga të cilat janë të vendosura në qendër të Barcelonës. Nga apartamente luksoze në Barcelonë pranë Passeig de Gracia, apartamente plazh në Barcelonë vetëm një shëtitje të shkurtër nga El Lindur apo një apartament Las Ramblas në Barcelonë, ju do të gjeni strehim të përsosur këtu.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Places , Shopping , Travel & Pushimet dhe tagged , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>