Vizitoni Sitges Beach

Sitges është një qytet i bukur plazh, 35 kilometra nga Barcelona. Një nga arsyet kryesore për popullaritetin e saj është koha ndonjëherë në mënyrë të këndshme. Klima mesdhetare siguron se ajo ka 300 ditë me diell.

Për vite të tëra ajo ka qenë duke tërhequr artistë, entuziastë të artit, të dashuruar plazh dhe turistët të cilët vlen asnjë yshtje lehtësisht nga ky qytet të vogël, e cila ishte dikur një fshat peshkimi. Kjo është lloj i qytetit që godet akord të drejtë me të gjithë - miq të rinj dhe të vjetër, çifte dhe singletons, homoseksual dhe i drejtë, familjare dhe! Ndërsa plazhet sigurta, pazar dhe restorante të ndryshme bërë atë vendin ideal për familjet, të natës gumëzhimë (sidomos "Rruga e mëkatit", e cila është veshur me klubet e natës) dhe sportive plazh tërheqin çift s dhe miqtë e rinj, si dhe parqet temë të mbajtur fëmijët zënë.

Vendosur në këmbët e maleve, Garraf masivit, Sitges është konsideruar shpesh të jetë një destinacion i preferuar për udhëtarët homoseksual. Ajo ka shumë aktivitete homoseksual miqësore, klubet e homoseksualëve, bare, parada dhe një natës gumëzhimë për komunitetin homoseksual. Megjithatë, kjo anë qytet det ofron shumë gjëra për të bërë për njerëz të ndryshëm në kërkim për gjëra të ndryshme nga pushimet e tyre.
Një nga atraksionet kryesore të saj, veçanërisht në kohën e ditës është plazhet e saj të mrekullueshëm. Breg deti i saj është rreshtuar me 17 plazhe të ndryshme me njëri-duke ofruar një pamje të ndryshme, vibe dhe të ndjehen. Ju jeni më shumë se sa ka gjasa për të gjetur më shumë se një plazh që ankesat për ju. Shumica e plazheve janë shumë të pastër, të gjallë dhe të plotë të jetës. Shndritshëm uji blu dhe rërë të artë të bëjë atë plotësisht vlerë ndërsa tuaj. Çdo plazh ka shumë chirunguitos (kasollet plazh të vogël) Shitja ushqim dhe pije dhe një shëtitore që është e pasur me restorante që ofrojnë cuisines të ndryshme. Ndërsa shumica e plazhe si Platja Sant Sebastia dhe Platja de la Terramar janë të dyja të familjes miqësore dhe miqësore homoseksual, ka disa plazhe si Platja de la Fragata që janë vetëm për familjet apo plazhe si Platja de la Rodona që janë vetëm për homoseksualët.
Përveç nga plazhet, Sitges ka shumë muzeume të njohura të tilla si Museo Ramantic, Museo Marical dhe Ferrat Museu Cau. Nëse ju jeni një tifoz i arkitekturës, kisha Sitges, si dhe varrezat, e cila ka disa varreve bukur dhe artistike duhet të bëjë "duhet të shohim" listën tuaj.

Duke vizituar Sitges dhe në kërkim për strehim?

Nëse ju jeni duke vizituar këtë qytet të gjallë   një apartament në Sitges do të jetë opsioni më i mirë për ju. Në qoftë se ju qëndroni në vend në zemër të Barcelonës dhe pastaj do të vizitojë Sitges, Las Ramblas ka disa bulevarde të bukura dhe është plot me dyqane turistike dhe artistëve. Marrja me qira një apartament në afërsi të Las Ramblas mund të jetë vend i përkryer për të qenë. Nëse ju preferoni diçka më pak të zhurmshme dhe më të banimit, ju mund të qëndrojnë në apartamente në Sagrada Familia. Për më tepër Apartamente në Sitges rreth plazhit, ka më shumë mundësi për Beach Apartamente, Apartamente ne plazh BARCELONETA mund të jetë një opsion i madh shumë.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Places , Travel & Pushimet dhe tagged , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>