Vizitoni La Sagrada Familia shmangur linjat e gjata

Line_at_Sagrada_Familia

Nëse kjo është hera e parë për ju në Barcelonë, ju nuk doni të humbasë një vizitë në Tempullin e La Sagrada Familia. Ndoshta ju do të duhet të kushtojnë një ditë të tërë të pushimeve tuaja në detyrë, 60% e të cilave mund të jenë të konsumuar nga duke pritur në linjë, pa marrë parasysh çfarë kohë të vitit është.

Ju mund të gjeni më shumë informacion rreth asaj se si për të blerë bileta tuaj ndaj Sagrada Familia paraprakisht përmes Servicaixa / Ticketmaster. Ju do të shmangur queuing dhe të kenë qasje nga një hyrje të veçantë.

Për të kursyer kohë të udhëtonte në vendin e La Sagrada Familia, Apartament Barcelona ofron plotësisht të pajisura apartamente Sagrada Familia ndodhen aq afër Gaudí's katedrale të bukur që ju mund të ecin nga ai çdo ditë në qoftë se ju dëshironi.

A jeni të udhëtojnë me fëmijët nën 10? Hyrja për Barcelona's katedrales më mbresëlënëse është e lirë për ta, sa kohë që ju jeni duke blerë një biletë të rritur. Fares të veçanta zbatohen gjithashtu për pensionistët, studentët dhe mbajtësit e kartës të rinjtë.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në të Aktiviteteve , shtëpi , Places dhe tagged , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>