Palau de la Musica holl bar

Sala-Cambra-piano

Po, Palau de la Musica CATALANA është një duhet të shohim kur të vizituar Barcelona. Çdo ditë qindra njerëz dynden në portat e Barrio de Sant Pere për të marrë një foto të fasadës mbresëlënëse. Një detyrë e vështirë, që nga ndërtimi nuk do të hapur deri në një shesh, por mbi disa-metra-gjerë e Sant Pere Més Alt Rruga, i detyruar që të bëj qafën tuaj për të admirojnë, dhe duke kufizuar një e shtënë e mirë vetëm të atyre që zotërojnë lartë optikë cilësi, por ende. Ne do të flasim për arkitekturën një tjetër kohë.

Sot ne do të duan për të rekomanduar një vizitë alternative / gëzimin e kësaj ndërtese të mrekullueshme moderniste, e vendosur vetëm një shëtitje të shkurtër nga shumë prej apartamenteve qendrore Barcelonës. Në këtë zjarrtë gusht ka një festival muzikë ndodh në Palau quajtur Mas unë mas me më shumë se 160 koncerte të planifikuara, duke filluar nga klasike për hip hop, nga muzikë flamenko për DJ, të xhazit dhe muzikës botërore crossovers. Shijshme për të gjitha palates, emrat e madhe dhe zbulimet e reja. Përveç koncerteve të rregullta, organizatorët propozojë një koncept të "pilula": koncerte tridhjetë minuta në sallën e bukur Chambre. Ne e pamë shumë të lumtur përballet me disa ditë më parë duke shijuar koncert të violonçelist barok Sasha Agranov me Guinea Bissau këngëtare kompozitori Mu . Sallë të vogël ovale është një trajtojnë vërtetë: akustikë të përsosur, bukuri druri dhe ornates qelqi modernë. Pas koncertit, kjo është vetëm normale që të rri në mes bar elegante holl dhe tarracë. Çmimet e pijeve dhe tapas janë vetëm pak më të shtrenjtë se një bar të rregullt, por në masë të madhe të kompensojë kohën natë bukuri e kryqëzimin moderne që ju ndan nga lumë i Via Layetana. Si bie nata, ju do të ndiheni të ftuar për të kënaq në këtë atmosferë për një kohë pak më të gjatë ...

Qasje më e afërt metro në Palau de la Musica CATALANA është L1 Urquinaona, i vendosur pranë Plaza Cataluña dhe jo shumë larg nga Las Ramblas. Për më shumë informacion vizitoni www.palaumusica.org .

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare & Natës , Ngjarje , shtëpi dhe tagged , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>