3 traversa për Patatas Bravas mirë

Patatas_bravas

Patatas bravas është mbretëresha e tapas në të gjithë Spanjën dhe gjithashtu në Barcelonë. Nuk ka asnjë bar, nga rrethinat e Barrios klasit të lartë të kryeqytetit katalanas, që nuk përfshin këtë gjellë në menynë e saj tapas. Duke thënë se, vetëm një numër i vogël i bare dhe restorante kanë merituar vëre dorën nga guidave turistike dhe kritikët e ushqimit për mënyrën se si të përgatisin këtë delikatesë të thjeshtë dhe të dashur. Dhe ata nuk janë të gjitha chefs famshëm modern ose starring. Në të kundërtën, shumë prej tyre janë restorantet familjare me vetëm një shumë përvojë në tiganisje drejtë dhe duke e bërë salcat që janë vetëm se pak më mirë (dhe më të fortë dhe e duhur, dhe spicier) se sa bar në anën tjetër të rrugës ... Le të merrni të e di se tre prej këtyre të shquar krijuesit patatas bravas në selinë tonë, la Barceloneta.

Jai-Ca
Vendosur në afërsi të banesave plazh në Barcelonë, Jai-Ca i bëjnë ato më të vogla se të prerë standarde, të mirë dhe crunchy dhe shërbeu me majonezë dhe një Brava salsa që Verges pak drejt ketchup për sigurinë e gjuhëve më të ndjeshme. Megjithatë, ata janë unmissable së bashku me 4, 5 ose 6 enët e tjera të vogla. Po, sepse sapo ju të merrni për të Jai-Ca, ju jeni aty për të qëndruar. Është e vështirë për të marrë një tavolinë ose një vend të bukur stol në bar, por një herë në ju do të jetë e mundshme që të kënaq për orë të tëra. Përzgjedhje të madhe të tapas peshkut dhe ambienti unik të bëjë këtë bar një preferuar në mesin e vendorëve (të të gjitha moshave, duke përfshirë peshkatarët në pension) dhe vizitorëve, prandaj ju do të duhet të jenë të durueshëm. Dhe në qoftë se ju mund të merrni tarracë ëmbël në trotuar, urime! Ne kurrë nuk e bëri atë!
C / Ginebra, 13 (BARCELONETA). Telf .: 93 319 50 02

Bitacora.
Rinovuar kohët e fundit, ky bar zhvendosur nga një tavernë të gëzuar për studentët PhD lokale në një tavernë qejf për studentë PhD lokale me pak më shumë dizajn. Tabelat e gjata prej druri që nxitur miqësinë janë zëvendësuar nga të vogla, ato me stil, por ata nuk e korruptuar shpirti mikpritëse dhe cilësia e ushqimit është përmirësuar edhe më. Në Bitacora ata e marrin kujdes të veçantë me salcat. Ato shërbejnë bravas me një salsa errët dhe e shijshme bërë nga një soffritto domate dhe një mayo shtëpi dhe patatet janë feta dhe salcë me herbs. Perfect për të shoqëruar tjetër duhet haves atje: tempura shpargu dhe Boquerones (anchovies të freskëta) en vinagre. Enjoy nuanca uthull në këto tre pjatave të plotë të saj!
Një pikë e fortë e këtij bar është tarracë prapa, një oborr spanjol komod në hije për një, hedhur prapa kohë të përsosur tapa me një çift të miqve.
C / Balboa, 3 (BARCELONETA) Telf .: 93 319 11 10

La Bombeta
Si emri thotë, i tapa të veçantë këtu është "bombë", një croqueta vigan me mish dhe besciamelle shpesh shërbehet me të njëjtin salcë të nxehtë të përdorur për bravas, kështu që të marrë parasysh!
Por bravas patatas janë mirë shumë, me një alioli të qetë dhe një salcë me erëza të fuqishme. La Bombeta është një restorant i vendosur shumë afër Passeig Joan de Borbó (Marina). Kjo do të thotë se në verë nuk është rrallë që të ketë të vijë deri të marrë ulur. Për qasje më të lehtë në këto trajton unmissable tapas, shumë prej Apartament Barcelona's pamje nga deti apartamente në Barcelonë janë vetëm një shëtitje të shkurtër nga La Bombeta.
C / La Maquinista, 3 Telf .: 93 319 94 45

Dëshironi të bëni Patatas bravas në shtëpi?

Gëzojnë këtë tapa të pasur dhe të thjeshtë në shtëpi! Të gjithë ju duhet të bëni është të pres patate të mesme në kube të parregullta dhe t'i hedhin në ujë të kripur të vluar për disa minuta. Ky proces do të ndihmojë në krijimin e famshme cilësi crunchy / e tenderit. Le të thatë në një leckë të pastër, atëherë thellë të skuqura tyre në vaj ulliri derisa ata janë të artë. Shërbyer atyre në një pjatë dhe butësisht derdh majonezë ose alioli (majonezë hudhër) dhe salsa Brava, i cili është një salcë e bazuar në salcë domate, uthull dhe Chili Peppers. Ju mund të gjeni atë në dyqane ushqimore dhe supermarkete, por ju lehtë mund të zëvendësojnë atë me salcat pikante meksikane. Mos "përzierje" sauces; le përzierje vetëm pickim pas kafshimit deri sa të arrijnë kombinim perfekt.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Restorante dhe Ushqimit dhe tagged Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>