Ku për të parkojë makinën tuaj në Barcelonë

Parking në Barcelonë

Udhëtimi me makinë është e bukur, por që vijnë në Barcelonë me makinë dhe parking ajo për pushimet tuaja mund të ju jap pak e një dhimbje koke. Vënde te lira parkimi dhe shumë në qytet, veçanërisht në zonat qendrore, janë pothuajse e pamundur për të gjetur. Është e rëndësishme që të i kushtoj vëmendje të ngjyrave të vija dhe shenjat për të shmangur bileta dhe sidomos rimorkimi makinë, e cila nuk është e rrallë. Këtu ka një udhëzues i vogël për parkim makinën tuaj në Barcelonë:

Zona Verde (Zona e Gjelbër) është hapësirë ​​parkimi për banorët e vetëm, 08:00-08:00 (nganjëherë 24 / h).

Zona Preferent (Preferuar Area) të pranojë të gjitha llojet, por jorezidentët paguajnë norma të larta (2,68 € 2,94 € dhe në orë) dhe parkimi është i kufizuar në 1 deri në 2 orë dhe 08:00-20:00 dhe për 1 deri në 2 orë.

Zona Blava (Blue Area) është i arritshëm për të gjitha automjetet, por me kufizime kohore (1 në 4 orë) 08:00-08:00, hëna deri të premten. Normat e gamë të gjelbër zonën mes € 1,08 dhe 2,94 € në orë, në varësi të zonës (A, B, C ose D). Është e mundur të parkut në këto fusha për fillimin e lirë 20:00-08:00, por gjithmonë lexoni shenjë lidhet para se të nisej makinën tuaj.

Zona Carga / Descarga (Loading / Shkarkimi), shënohet në të verdhë, është i rezervuar për transport komerciale dhe të kufizuara në 30mins. Ajo është e lirë gjatë natës me oraret varësi të shenjës.

Është e rëndësishme që të respektojnë rregullat e zonave të parkimit, sepse shanset që të ketë makinën tuaj larguar nga një kamion tërheqje të lartë. Nëse automjeti juaj është hequr , një të verdhë afishe formë trekëndësh është lënë në vend me dokumentacionin e kërkuar për të mbledhur automjeteve. Gjoba korrespondent është 174 euro.

Mënyra më e lehtë dhe më e sigurt për të parkojë makinën ju është në një garazh të sigurt parkimi me qasje 24 / h dhe me mbikqyrje. Ju mund të gjeni shumë garazhe parkimi në të gjithë qytetin. Normat ditore të ndryshojnë nga 30 € deri në 45 € në ditë në varësi të zonës. A ju libër një apartament në Barcelonë? Përdorni këtë aplikim online për të gjetur garazh parkimi afërt ndaj Barcelonës banesën tuaj.

Në Apartament Barcelona ne kemi një numër të kufizuar të vendeve të parkimit në garazhe me mbikëqyrjen që ju mund të marrësh me qira për 25 € në ditë dhe janë të vendosura të përshtatshme në afërsi të apartamenteve tona plazh në Barcelonë. Nuk është e mundur që të rezervoni një së bashku me apartament, por për shkak të rrotullimit të lartë të ftuar, është e lehtë për të gjetur një kartë parkimi në dispozicion. Pyesni personelin tonë, kur ju shikoni në. Nëse hapësira parkimi tanë të gjithë duhet të ndodhë që të jenë të rezervuar, këtu është një listë e shërbimeve të parkimit që kanë të bëjë më mirë se garazhe parkimi të rregullta dhe janë jo shumë larg nga zona e plazhit.

Dhe një rekomandim fundit: ju lutem mbani një sy për gjërat tuaja kur udhëtojnë. Asnjëherë dyqan mallra të vlefshme në kariget e pasme apo të gjithmonë të bëjë dyert sigurt pasme janë mbyllur. Hajdutët mund të hapë dyert tuaja me një distractions, ndërsa ju jeni të mbërthyer në semafor ose në një bllokim, edhe në rrugët më të respektuar. Nëse kontaktuar nga panjohura me arsyetimin e një tregues dhe ju e dini rrugën dhe duan të ndihmojnë kurrë, largohen nga zona e makinave. Një partner në krim mund të jetë tek përgjojnë nëpër qoshe për të hapur makinën tuaj, kur ju jeni të zënë duke qenë të dobishme.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi , Transportit & Shërbime dhe tagged , , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>