Kopshti Barcelonës Secret

Ramblas kurrë nuk ndalet. Kjo është një lumë pandërprerë të njerëzve dhe ajo është e ndjeshme vetëm për Tides përditshme dhe ditët e javës. Indiferent ndaj të nxehtit, ose kështu duket, miqtë guximshëm lënë banesat e tyre dhe turmë rrugë nën diell gusht duke u përpjekur të bëjë ndjenjën e ngutje dhe nxitim që i rrethon. A nuk ata meritojnë një pushim? Ne mendojmë kështu, prandaj ne do të doja të ndajnë një sekret të vogël me ta. Pra, i dashur vizitor: fik Las Ramblas për një kohë dhe të hyjë Carrer de la Boqueria (atë që fillon në mozaikun Miro në terren). Ecni deri në numrin 10. Ju do të gjeni hyrjen e bukur e Palace Hotel Petit. Kalojnë atë, dhe ecin në si në qoftë se ju keni një të kaluar të veçantë. Askush nuk do t'ju bëjnë pyetje. Në të drejtën tuaj që ju do të gjeni një derë qelqi që hapet në një nga bizhuteritë fshehur Barcelonës: kopshtin e Casa Ignacio de Puig. Zhytem në atmosferë, frymë erën e pemëve, rrokullisje nga një libër apo të urdhërojë një pije nga bar hotel - i cili e ka vënë edhe nga disa mobilje të rehatshme kopsht për ju që të përdorni pa asnjë kufizim - dhe të gëzojnë këtë kopsht romantike ndërtuar në 1861, një qoshe e vërtetë freskuese dhe të heshtur në mes të qytetit.

Las Ramblas është lehtë i kapshëm nga çdo e apartamenteve qendrore në Barcelonë dhe është vetëm një shëtitje të shkurtër nga BARCELONETA Beach.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi , Places dhe tagged , , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>