Një Pearl francez në Barcelonë

La Perla de Oro

Ajo që quhet "la Perla de Oro" (perla e artë), por bizhuteritë shitur atje janë të gjitha të ngrënshëm. Ky kënd i thjeshtë dhe simpatik i Francës vetëm jashtë Las Ramblas është në fakt një ish-dyqan ushqimesh dyqan i vjetër-shkollën që parizian Julien Gautier transformohet në një gropën e ushqimit klasik francez. Julien ishte në dashuri me këtë vend, kur ai ishte një klient, dhe kur pronarët e moshuar në pension - dyqan u hap në 1939 - Julien dhe gruaja e tij të vendosë për të blerë atë. Çifti me respekt ruajtur counter dhe tavolina e bukur mermeri ku mund të zgjatem duke pritur për sanduiç e tij të jenë të përgatitur me kujdes të madh. Po, sepse la Perla nuk është një vend për kuzhinën e të përpunuar, por për sipping një verë apo edhe një bière vjetër Picon me një reblochon bukur dhe proshutë ose rosë rillette dhe kastravec sanduiç me shtëpi të bëhen bukë.

Dikush mund të zgjedhin nga një shumëllojshmëri të plotë të djathrave si chèvres vogla (mini djathrave dhi), Munster, Mimolette, Saint Marcellin, dhe nganjëherë madje Livarot fuqimisht stinky dhe shijshme të tjera nga Pais d'AUGE në Normandi. Riatdhesuarit francezë mund të merrni preferuarat e tyre të vështirë për ta gjetur si të shijshme CONFIT de lajm i rremë apo cassoulet konservuar, apo edhe vetëm gjërat e thjeshta si gjalpë të kripur ose Orangina, për atë shijen e shtëpisë. Në Paris, një vend si ky do të jetë vlerësuarat ndoshta "modës elegant" dhe mbiçmuara, por gjendet në RAVAL të Barcelonës, është e lehtë të arritshme nga çdo apartament Ramblas në Barcelonë dhe një vend të hedhur prapa që të ketë mëngjes, drekë apo në mbrëmje snacks. Dhe duke folur për marrëveshje të mirë, çdo ditë nga 7pm njërit 9pm mund të gëzojnë një orë e lumtur per 3 € një pije me dy tapas lira.

La Perla de Oro
C / Unio 34, 08001 Barcelona
Tel. 93 301 56 39
Facebook

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi , Restorante & Ushqimit dhe tagged , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>