Barcelona Souvenir Ultimate

barcelona_souvenir

Kjo nuk është një kyç-ring nga La Sagrada Familia, as një kaçavidë me një hardhucë ​​Gaudi dorezë, një magnet frigorifer me La Pedrera ose një Paella këndshëm. Kjo është një skulpturë në përmasa reale e një figure shumë të njohur si për banorët dhe vizitorët; njeriu Pakistani shitur kanaçe birrë në rrugë gjatë natës, duke e quajtur kalimtarët me përsëritje e mërzitshme "cerveza-birrë-Amigo" (ose "birrë sexy "kur ai synon goers partisë lënë banesat e tyre Barcelona gati për të goditur qytetin).
Drejtor artistik Michele Salati vendosi të përjetësoj këtë karakter emblematik i Barcelonës bashkëkohore me një statujë në madhësi, duke e bërë atë një monument, duke e kthyer atë në një suvenir moderne. Kjo është një vepër arti që mund të jetë i vlerësuar për realizmin e tij: sjellje të lodhur, (ju mund të gjeni mikut tuaj birrë-shitur, edhe kur të gjithë baret kanë kohë që i mbyllur), kreu lakimi në anën për këtë qëndrim të vogël gjithnjë lypte e shitës, gjest oferta, gjashtë paketë, qese me kanaçe ekstra ... Të gjitha përçon një ndjenjë simpatie dhe respekti mbështjellë në një paketë të përjetshëm të ironisë dhe melankolik.

Për të bërë një shenjë në aspektin e kritikës sociale në vepra arti të tij, Michele Video intervistoi disa njerëz pakistaneze për të marrë të dini se çfarë ata vërtet mendojnë për këtë aktivitet, zbulimin vështirësitë ky grup shoqëror has me përpjekjet e tyre për t'u integruar në Catalunya dhe domosdoshmërinë e duke bërë një jetë me punët e çuditshme si shitja e birrës, ndër të tjera.
Pas një provokues "live" ekspozitë përbëhet nga lënë statujë vetëm në një qoshe të disa të Barcelonës për të regjistruar efekt mbi njerëzit, "Monumento al Paquistaní" tani është e dukshme në galerinë e artit Base elementeve, një tempull i mbishkrime dhe rrugë artit në lagjen gotik.
Një të vogël, kopje sintetike mermeri i statujës është në dispozicion në edicionin e kufizuar për shitje. Pra, të ndaluar nga Base Elements në qoftë se ju dëshironi të blini një suvenir të vërtetë modern të Barcelonës.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Ngjarjet dhe tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>