GANDULES! Ejani në Barcelonë për të shikuar filma.

gandules_2011

Ju kaluar gjithë ditën duke vizituar monumentet Barcelona, ​​tani është koha për të rri duarkryq dhe relaksohuni, fjalë për fjalë. Nëse jo në divan e apartamenteve tona Barcelonës, zgjidhni një karrige në kuvertë në CCCB Gandules Open Air Cinema. CCCB (Qendra e Kulturës Bashkëkohore të Barcelonës), është një fabrikë vazhdimisht kulturore, një burim i vërtetë për qytetin tonë. Dhe kur të vijë gusht ajo na kënaqet me një të hapur vend të mrekullueshëm kinemasë ajër në oborrin e brendshëm "Pati de les Dones" (oborr grave).

Të gjitha filmat janë zgjedhur me kujdes dhe në versionin origjinal me titra në spanjisht dhe katalanisht. Këtë vit historitë jeni gati "pabarazitë sociale, kohë të vështira, presionin e parave dhe ndjekjen e saj të cilat na bëjnë të mendojmë për qasje dhe mundësi të reja".

Godard, Kurosawa, Losey, Denis në mesin e shumë të tjerë do të na mbajë magjepsur dhe harraq e ngrohjes throughtout tërë muajit. Ju mund të konsultoni programin këtu.
Nga rruga, "gandula" do të thotë njeri që rri kot, kështu që të jetë dembel si një lokal mund të jetë, por mos të jetë vonë për të bërë të sigurt për të rrëmbyer karrige në kuvertë tuaj. Hyrja pa pagesë.

Mos harroni të na ndiqni në Facebook dhe Twitter për përditësime përditshme në Barcelonë!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Events , shtëpi dhe tagged , , , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>