Camp Nou: Faqja e FC Barcelona

FCB


Një nga aspektet më të fortë të kulturës spanjolle është pasioni i tyre për të futbollit (soccer). Barcelona ka një nga ekipet më të famshme të futbollit në botë. Nuk do të ketë asnjë dyshim se duke ecur nëpër rrugët e Barcelonës, ju do të shihni më shumë se një triko Barça, shfaqja e pasura blu dhe të kuqe vija. Duke qenë një tifoz i ekipit Barça e futbollit është një mënyrë jetese i zgjedhur plot brohoritje dhe eksitim.

Lojë dhe ekipi mund të jetë i vlerësuar në Museu del FC Barcelona dhe në Nou stadiumin Camp, ku ekipi luan. Kjo është muzeu më i vizituar Barcelonës dhe është një duhet të shohim për tifozët e lojës bukur. Stadiumi mund të mbajë deri në 100.000 tifozëve, duke e bërë atë stadium më i madh në Evropë, dhe 11-të më e madhe në botë. Tifozët mund, përtej çdo dyshimi, të mësojnë pse ky klub është "më shumë se një klub" (Mes que un klub), këtu me përvojën Camp Nou.

Ndërtimi filloi në mars të vitit 1954 dhe u përfundua më në fund në shtator të 1957. Në atë kohë, kapaciteti ishte 60,000 tifozë Barça, dhe që nga atëherë është zgjeruar me kapacitetin që ajo ka sot. Ajo ka qenë përdorur për lojërat e futbollit, natyrisht, por edhe për ngjarjet me famë botërore si 1982 FIFA World Cup dhe ndeshjen finale të Olimpiadës Verore 1992.

Tifozët mund të vizitoni stadiumin Camp Nou dhe të ketë Përvoja e tyre Camp Nou. Dikush mund të shihni në fushë mbi të cilat janë bërë fitoret, dhe ata gjithashtu mund të vizitoni Museu del FC Barcelona për të mësuar historinë e stadiumit dhe ekipit. Kjo është ku tifozët të vërtetë mund të forcojë çështjen e tyre dashurie me të lojës.

Më poshtë është informacion i dobishëm për planifikimin e jashtë Camp Nou Përvoja juaj:

Hapja Times:

E hënë-e shtunë: 10: 00-20: 00 (4 th Prill 9-të tetor), me turne të kaluar deri një orë para se muzeu mbyllet. Pjesa tjetër e vitit Muzeu është në dispozicion 10:00-18:30.

Dielat dhe festat publike: 10: 00- 14:30, me turne të kaluar deri një orë para se Muzeu mbyllet.

Në ditët e Lidhjes dhe Champions ndeshjet në stadium: Në ditët e ndeshjet e Champions League në stadiumin, nga 10: 00-15: 00- Camp Nou Tur nuk është në dispozicion.

Çmimet për Camp Nou Përvoja:

Çmimet 2011 Camp Nou Përvoja
I rritur 22 €
Foshnjat (0 deri në 5 vjet) Falas
Rinia (6 në 13 vjet) 16,50 €
Mbështetësit clubes, pensionistët dhe studentët 16,50 €
Familja e madhe (duhet të paraqesin dokumentacionin) 16,50 €
Anëtarët Falas

Biletë është për Muzeun, duke vizituar stadiumin Camp Nou, dhe zona Multimedia.

Ka edhe udhëzon audio në dispozicion (Katalanisht, Spanjisht, Anglisht, Frëngjisht, Italisht, Gjermanisht, dhe holandisht).

Nëse keni ndonjë pyetje të tjera apo doni më shumë informacion, ju mund të shkoni në faqen e internetit FCBarcelona për më shumë informacion mbi përvojën Camp Nou.

Dëshironi të vizitoni Camp Nou? Marrja me qira një apartament të Barcelonës është një mënyrë e mirë për të shijuar qytetin me më shumë intimitet sesa një hotel. Apartament Barcelona ka oferta të mëdha të veçantë nga të apartamenteve luksoze në Barcelonë, apartamente plazhi në Barcelonë, dhe ata gjithashtu kanë apartamente pranë Camp Nou. Të përfitojnë nga kjo mundësi për të eksploruar një fushë të re në Barcelonë. Përveç kësaj, një mënyrë e madhe për të planifikuar udhëtimin tuaj të përsosur, duke gjetur njohuri të mëdha të qytetit të kontrolluar nga: faqet tifoz Facebook e apartamente në Barcelonë.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , Places dhe tagged , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>