San Juan Night- Noche de San Juan në Barcelonë

Të Spanjisht kanë shumë festimet gjatë gjithë vitit, por një nga më të madh është nata e San Juan. Festoi netë të qershorit 23 dhe 24, mund të përjetojnë festimin e natës më të shkurtër të vitit. Ka shumë tradita të gjithë vendin dhe çdo rajon feston në mënyrë të itsown. Barcelona nuk është përjashtim. Në Barcelonë, një shumë e aktivitetit është në plazh, ku bregdeti është i veshur me bonfires zhurmshëm, pije, ushqim, dhe miqtë.

Tema e San Juan është zjarri. Kjo mund të shihet në shpërthimet e punëve të zjarrit, të gjitha në të gjithë qytetin, dhe natyrisht, bonfires janë të shumta. Burra dhe gra, të rinj dhe fëmijë, të gjithë të shpenzojnë kohë për të ndërtuar këto bonfires. Në mes të natës, të gjitha mobilje e vjetër është mbledhur në plazh për të ndërtuar zjarrin. Sipas traditës, në qoftë se dikush hedhje mbi një zjarr i madh tri herë në natë SAN JUAN-së, ato do të pastrohet dhe pastruar, dhe problemet e tyre do të konsumohet.

Ndërsa bonfires janë djegur, dhe fishekzjarre janë cracklin g, njerëzit janë vallëzimi gjithë natën e gjatë derisa dielli vjen deri. Shumë nga baret dhe klubet do të luajnë shtëpi muzikën e tyre, dhe ka koncerte përgjatë plazhit si. Është tradicionale për të pirë Cava gjatë festimeve, dhe gjithashtu hani Coca de San Juan- banesë, bukë crispy në krye me fruta ëmbëlsuar. San Juan nuk është natën për pushim dhe relaksim, por më tepër për të festuar jetën!

Në mënyrë që të gëzojnë plotësisht San Juan, ka disa sugjerime. Së pari, të shikojnë gjërat tuaja personale dhe të jenë të vetëdijshëm për vendbanimin tuaj në të gjitha herë. Barcelona është një qytet i sigurt, por ai është i njohur si kryeqytet vini përvetësimin e botës. Për të shmangur marr përvetësimin, të largohet sa më shumë nga artikujt tuaj të vlefshme si ju mund në shtëpi në banesën tuaj të Barcelonës dhe ata që ju dëshironi të merrni me vete, i vendosi në xhepin tuaj përpara. Mos e mbani shuma të mëdha të parave të gatshme me ju. Me ngutje dhe festimet e natës së San Juan, të pocketers marr do të jetë jashtë, duke kërkuar për ata që janë të pambrojtur dhe të çorientuar. Kjo është e mençur për të udhëtuar në grupe, sidomos gjatë natës. A është vetëm një këshillë, asgjë për të frike jashtë, vetëm për ju që të jenë të vetëdijshëm. Një tjetër sugjerim, nëse ju nuk duan të jenë të zgjuar, në mënyrë të vrazhdë, nga policia në 7 në mëngjes, është për të shmangur duke fjetur në plazh. Ju mund të lehtë të gjeni apartamente plazhi në afër Barcelonës në të gjitha veprimet. Gjithashtu, për të mbrojtur veshët tuaj nga fishekzjarre, që do të mbajnë qentë leh, earplugs mund të jetë një investim i mirë.

Sigurohuni që të ruani netë të qershorit 23 dhe 24 për të festuar natën e San Juan. Sjellë diçka për të ngrënë, ndoshta një triko nëse ju do drejt plazhit, dhe të jenë të përgatitur për të bërë kujtimet derisa dielli vjen deri. Gëzojnë dhe të përqafojnë një natë të plotë të zjarrit, miqtë, dhe argëtim.

Nëse jeni duke kërkuar për të vizituar Barcelonën rreth kësaj kohe, shikoni banesën e Barcelonës oferta speciale dhe merret minutën e fundit. Nxitoni! San Juan është vetëm rreth qoshe, dhe ju patjetër nuk doni të humbas në këtë mundësi.

Uruar të gjithëve një festë të mrekullueshme San Juan Night në Barcelonë!

Kënaquni!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Ngjarjet dhe tagged , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>