Costa Brava

Spain_costa_brava

Shpëtuar në një pushim të përsosur në Kosta Brava, bregdetit të provincës katalanisht e Girona. Zbuloni pikëpamjet e saj të lë pa frymë e natyrës dhe kafshë të egra nga plazhet e bukura në sfondin e maleve.

Gjithashtu i njohur si "Bregu Wild," ky rajon bregdetar shtrihet për rreth 200 kilometra nga verilindje Barcelona në kufirin francez. Kjo është një destinacion i frikshëm pushime me të qenit lehtësisht të arritshme nga Barcelona. Costa Brava ka disa nga plazhet më të mira në botë, me rërën e tij të artë, shkëmbinjtë shkëmbore, dhe kristal, ujë të pastër e Detit Mesdhe. Relax në plazhet e shumta përgjatë bregdetit apo marrim pjesë në shumë aktivitete aventureske Costa Brava ka për të ofruar, duke përfshirë zhytje, vela, hiking, golfing, dhe shumë më tepër.

Cadaqués është një nga vendet më historike në Kosta Brava. Ky fshat i vogël bregdetar është e fshehur larg për një përvojë të qetë të bukurinë e saj të mrekullueshme. Më larg poshtë bregdetit janë plazhe të njohura, duke përfshirë Lloret de Mar, L'Estarit, dhe Playa de Aro. Costa Brava ka shumë plazhe izoluar dhe limane që mund të arrihet me walkways përgjatë bregdetit.

Nëse jeni të vijnë në Barcelonë dhe janë duke planifikuar për të marrë një udhëtim në Kosta Brava, marrë me qera një apartament të Barcelonës, sidomos një apartament me pamje nga deti në Barcelonë, është një mënyrë e mirë për të parë city's pamjet e mahnitshme dhe gjithashtu kanë qasje të lehtë për të transportit për Costa Brava. SARFA drejtuar autobusë në disa nga Kosta Brava's zonat më të bukura të tilla si Cadaqués dhe Tossa del mars

Costa Brava është edhe shtëpia e artistit të famshëm surrealist Salvador Dali. Në një gji të vogël pranë Cadaqués në Portlligat është ku Dali punuar dhe jetuar për shumë vite të jetës së tij. Dalí Teatri-Muzeu është vendosur në Figueres dhe mban shumë nga Dali's vepra arti të shquar që nga fëmijëria e tij.

Për më shumë ide ditë udhëtim dhe njohuri të mëdha të qytetit të shikoni Apartament Barcelona's faqen e Facebook .

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Places dhe tagged , , , , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>