Barcelona Beach: La BARCELONETA

Barcelona Beach

Është një destinacion plazh në listën tuaj për pushimet tuaja?
Ne ju rekomandojmë që të vënë La BARCELONETA, Barcelona Beach në krye të listës suaj.

Plazhi Barcelona është një nga plazhet më të njohura. Ajo fillon në Portin Olimpik (Port olimpike) dhe ndjek bregdetin në rrugën e quajtur Almirall Cervera, ku ajo bashkohet me plazhin më të jugut, Playa de Sant Sebastià.
Në këtë fushë ju mund të gjeni dyqane, kafene, restorante një kazino në Hotel Arteve. Nuk është një palestër në ajër të hapur, i cili është i lirë për publikun në mes të valëpritës. Barcelona Beach ka të gjitha infrastrukturat që ju mund të dëshironi për në një plazh të qytetit.
Duke qëndruar në një apartament plazh në Barcelonë është një mënyrë e mirë për të qenë pranë të gjithë që La BARCELONETA ka për të ofruar. Vetëm një shëtitje të shkurtër në plazh vetë, ju mund të relaksoheni në rërë, të marrë një shëtitje të gjatë në shëtitore dhe me një apartament pamje deti në Barcelonë, ju mund të gëzojnë jahte që vinin dhe shkonin në portin olimpike. Ka edhe shumë restorante përgjatë bregdet.

Restorantet dhe baret e plazhit në Playa de La BARCELONETA
Ju do të gjeni një La Barceloneta gjatë bregdet pothuajse të gjitha restorantet në La BARCELONETA dhe disa prej tyre të bëhet klubet e natës pas orarit të rregullt të tilla si Opiumit, Shoko dhe CDLC. Ju mund të vizitoni online jetën Barcelona Beach natës për më shumë informacion. Në BARCELONETA Beach ju mund të gjeni restorantet e mëposhtme: shtazarak në tarracë, me një menu të caktuar me çmim rreth € 25 Sotavento Beach Club, Pez Playa, Shoko, Ice BCN, Opium, CDLC. Më poshtë La BARCELONETA ju do të gjeni shumë restorante si: Ca la Nuri, Baba ftohtë, Sal Café, dhe El Arenal biçikletë me qira.

Si të shkoj në Barcelona Beach / Transportim Shtese:

 • Biciklete: Një rrugë Cikli i shkon së bashku në plazh
 • Metro: Line 4 - La BARCELONETA ose Ciutadella
 • Bus: 14, 16, 17, 36, 39, 40, 45, 51, 57, 59, 64

Gjetja hapësira parkimi rreth La BARCELONETA mund të jetë shumë e vështirë, por nuk është një parkimin e makinave të paguajnë në Passeig Joan de Borbó.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Places dhe tagged , , , . Bookmark Permalink .

3 Përgjigjet për të Barcelonës Beach: La BARCELONETA

 1. Jenn thotë:

  Plazhi në Barcleona është awesome !!!! Vendi më i mirë për të shpenzuar summe ... .. moti është vetëm e përkryer dhe qyteti ofron sooo mcuh !!!! drejtë ka ushqim i madh ... restorante awesome dhe Paella për një çmim shumë të arsyeshëm .... Paella, clams në salcë ... mmmm !!! dielli ... rërë ... birrë ... wat tjetër mund të u kërkojë .... Unë patjetër ercommend Barcelonën për pushime sumemr .. kam kaluar atje një muaj !!!

 2. filali thotë:

  je Vais souvent një CET Plage qui est en plein pratiquement Ville l Ujë Ainsi que les bords de CETTE Plage sont très propres malheureusemet les katalanasit një forcë de defendre Leur identité et Leur Langue sont devenus vraiment desagreables Meme SI vous faites l përpjekje de parler ILS espagnol repondent en catalan et puis CES drapeaux Catalans .. partout cela devient lassant.
  l année prochaine je retourne au Portugali les gens y sont plus simples et ont moins d vetja makinë dommage për ne se Lasse superioritet de barcelone

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>