La Roca Fshati Outlet Shopping, Barcelona

La Roca Fshati

Nëse ju jeni duke vizituar Barcelona, ​​ka shumë gjëra për të bërë dhe vende interesante për të vizituar, bulevardet e ndryshme dhe "Ramblas" të vogla me pamjet e mëdha të arkitekturës, ju mund të vizitoni parqet (Parc Guell, Parc del Laberint d'Horta, Parc de la Ciutadella ) më në fund ju mund të shijoni disa tapas në një prej asaj që ne mendojmë se janë disa nga restorantet më të mira tapas në Barcelonë. Por në qoftë se ju jeni një Shopaholic dhe nuk mund të largohet pa blerë një diçka të vogël, ndiqni udhëzuesin tonë për"La Roca prizë fshat pazar Barcelonës."

La Roca Fshati ndodhet në fshatin me të njëjtin emër që është rreth 40 minuta me makinë nga qendra Barcelona kështu që është një ide e mirë për të qëndruar në një nga shumë apartamenteve qendër të qytetit në Barcelonë dhe të marrë një ditë udhëtim në fshat. Ju mund të merrni një autobus nga Fabra I Puig metro në qarkun Sant Andreu ose një tren nga Sants Station. Kjo është edhe vlerë kohë merren për të marrë këtu, sepse ju do të gjeni degët e lartë projektuesi në deri në 60% off dhe disa të terapisë më të mirë të shitjes me pakicë në botë. Duke qenë një prizë, ajo gjithashtu ka një periudhë Rebaixes (shitjes sezonale) të mbajtur në korrik dhe janar, kur markave të njohura luksoze janë shitur në një çmime të volitshëm. La Roca Fshati prizë pazar Barcelona ka më shumë se 100 dyqane të designers spanjisht dhe ndërkombëtare, kështu që ju mund të konsideroni duke marrë pushim dhe provë Iberico Jamon dhe pan Tomate con. Me sa duket frymëzuar nga lëvizja Modernista, La Roca është mjaft tërheqës, me arkitekturën e saj në një qytet tradicional të tregut katalanisht. Ju do të impresionuar nga fakti se ndërtesat janë aq afër së bashku, me shumë pemë që ofrojnë hije të mjaftueshme nga dielli.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Places, Pazar, dhe tagged ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>