Sport Barcelona! Gjithcka mbi sportet në Barcelonë

Barcelona Sports Guide

Para së gjithash Barcelonës është i famshëm për kulturën e saj të futbollit, ekipi i madh i futbollit dhe "Camp Nou", stadium, por që nga hosting lojrave olimpike 1992 janë numri i objekteve të ndryshme të kualitetit të lartë për aktivitete të ndryshme. Unë do listë disa nga aktivitetet sportive më të njohura në Barcelonë në këtë post.

Barcelona Football (Soccer)
Futbolli është më shumë se vetëm një sport në Barcelonë, sidomos për tifozët e futbollit dhe të ngjarjeve të mëdha të futbollit tërheqin shumë vëmendje. Camp Nou vende 99,354 njerëz, por ndonjëherë edhe kjo nuk është e mjaftueshme, kështu që e konsiderojnë të librit bileta për ndeshje të rëndësishme si "El Classicos" paraprakisht. Barcelona ka dy klubet kryesore Futboll: FC Barcelonës dhe RCD Espanyol. Espanyol luan në vithe Cornellà-El Estadi me mandateve për 40,500 spektatorë që më 2 gusht 2009.
FC Barcelona është më e klubeve më të suksesshme në botë që ka fituar njëzet spanjolle "La Liga", tituj, njëzet e pesë gota spanjolle, nëntë gota spanjisht Super dhe 10 të ndryshëm UEFA trophies.In 2009, FC Barcelona fitoi gjashtë nga gjashtë garave të marrë pjesë në , kështu përfundimin e gjashtëfish.
Basketboll
Basketbolli është një nga llojet sportive më të famshëm në botë dhe Barcelona nuk është një Barcelona exception.FC Bàsquet u themelua më 24 gusht, 1926 dhe është pjesë e familjes FC Barcelona. Në vitin 2003 ajo përfundoi një ACB Liga, filxhan dhe Euroleague trefishtë. FC Barcelona Bàsquet ka luajtur në shtatë finale Euroleague, me i fundit duke qenë ekipi i 2010 i tyre win.The luan lojëra të saj në shtëpi në Palau Blaugrana.
Barcelona Cycling
Cycling është një sport i preferuar i popullit në spanjisht veçanërisht në Barcelonë, ku është edhe një sport kombëtar dhe kalim kohe. Në maj 'Biciklete Fiesta "është mbajtur dhe pastaj në shtator ka gara më shumë me një garë të ciklit ndërkombëtar në Montjuïc Kalaja dhe aty është edhe festivali Merce, me ngjarjet më të çiklizmit në Barcelona.Also çiklizmit është një nga mënyrat e argëtimit për turistët dhe janë shumë të çiklizmit turne të organizuara në të gjithë qytetin, si dhe lagje.

Barcelona Palestra dhe Barcelona Fitness Centers
Ka disa të mirë-pajisur qendrat palestër në këtë qytet, me palestër dhe trajnimin peshe, kurse aerobic, trajnerët personale, sauna, pishina dhe masazh. Shumica palestra dhe qendra palestër në Barcelonë janë të hapura çdo ditë.
Barcelona Beach Sport
Të gjitha sportet unë listuara para janë ato profesionale dhe që mund të jetë më pak i këndshëm për ata turistët që preferojnë të marrin pjesë dhe të luajë me veten e tyre, por në Barcelonë ka shumë sportive për ta si shembull well.For, në verën e vitit ju mund të ecin së bashku në plazh në zonën Barceloneta dhe shihni se sa shumë aktivitete janë në dispozicion dhe se si shumë njerëz janë duke luajtur nga fëmijët e të njerëzit e vjetër, duke luajtur lojëra të tilla si plazhi volejboll dhe futboll plazh.
Barcelona ujë sportive
Surfing është një sport shumë popullor Barcelona kaq shumë kompani të pajisjeve me qira dhe lessons.One oferta e tyre është e shënuar më poshtë:
Baza Nautica de la Mar Bella
Av. Litoral s / n (jo të numëruara)
Metro Ciutadella-Vila Olímpica
Tel: (+34) 932 210 432
Gjithashtu ju mund të gjeni aktivitete si një udhëtim me varkë me gunga banane, kayaking një orë në det dhe pastaj me vela pas motoskafit dhe për idetë e disa më shumë shikoni LifestyleBarcelona .

Qëndruar në Barcelonë dhe doni të bëni disa sporte? Marrë me qera një apartament të Barcelonës është një opsion i mirë sa ju keni privacy dhe lirinë që do të vijnë dhe shkojnë si ju lutem. Nëse ajo është një apartament plazh në Barcelonë për swims e hershme të mëngjesit, apo një apartament Eixample për seancat vrapim përgjatë Diagonal, apo një apartament Ramblas në Barcelonë për qasje të lehtë në një shumëllojshmëri të palestra, ju jeni të sigurt për të gjetur diku argëtim për të mbajtur të arsyeshme!

Facebook Eksitim LinkedIn Delicious StumbleUpon Digg Reddit Email
Kjo hyrje ishte postuar në të Aktiviteteve dhe tagged , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar shtypur *

*

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>