Transporti publik barcelona

autobus barcelona

Padyshim Barcelona është një qytet i madh për të ecin rreth me një shumë prej rrugëve të bukura, bulevardet, objektet dhe rrugicat dhe në vende të ndryshme interesante për t'u vizituar. Shumë njerëz zgjedhin për të qëndruar në një apartament në qendër të qytetit të Barcelonës si ajo është i afërt me shumicën e tërheqjet kryesore. Ajo mund të jetë mirë për të ecur nëpër Passeig de Gracia ndërsa pazar, por disa vende interesante janë mjaft larg nga njëri-tjetri dhe ju do të duhet të përdorin transportin publik. Në këtë post ju do të gjeni të gjitha informacionet e rëndësishme në lidhje me transportet mitropolitët de Barcelona (TMB).

TMB paraqet katër mjetet e transportit në Barcelonë: metro, autobus, trena, dhe tramvaje; transportet Mitropolitët de Barcelona (TMB) ofron shërbime të transportit 24 orë në ditë. Në këtë post ju do të gjeni mënyrat më efikase dhe të rehatshme të transportit në Barcelonë për ju.

Metro

Nga e hëna deri të enjten metro operon nga 5.00 deri në mesnatë, të premten ajo vepron deri 2.00 dhe vetëm të shtunën metrosë është 24hours.Tickets hapura për Metro, Biznes, FGC (FGC linjat e trenit drejtuar ngjashme me metro rreth qendrës së qytetit), tramvaj dhe RENFE janë të njëjta dhe të gjithë operojnë në zonën 1 zona. Fushat kryesore qendër të qytetit janë të gjitha në Zonën 1. Çmimi për një biletë është 1.40 dhe T10 i cili i jep 10 udhëtime kushton rreth 8 euro, kështu që në qoftë se keni ndërmend më shumë se 5 udhëtime të saj më të mirë për të blerë biletë T10. Ju mund të përdorni një biletë T10 për udhëtime në grup, por secili anëtar i një grupi të do të numërohen ndaras. Bileta T10 janë në dispozicion në çdo ndalesë metro dhe në hyrje të trenit Renfe.

Trenat e udhëtarëve

Treni rrjet i cili lidh Barcelonën me qytetet e tjera të afërta dhe fshatra të dy nga shërbimet urbane dhe periferike të drejtuar nga FGC dhe Renfe.

Tramvaje

Barcelona trams Tramvaje Barcelona janë të gjelbër dhe e bardhë dhe ju mund të shihni ato të gjithë rreth Barcelonës; Ata nuk janë të njohur si autobus dhe metro shërbimeve, por nganjëherë mund të shërbejë si një shërbim të madh për të marrë nëpër qytet. Ata kanë lidhje me të njëjtën shpejtësi si makinë dhe në shumicën e rasteve një mesatare e saj më të shpejtë të transportit sesa tramvajit udhëtimeve bus.For ju mund nga një biletë të vetme përdorim në të gjitha stacionet tramvaje apo një biletë T10.

Autobusët

Rrjeti autobus Barcelona mbulon 109 linja që dhe një distancë totale prej më shumë se 920 sistemi autobusi kilometers.Barcelona përbëhet prej më shumë se 1000 automjete përfshirë dykatësh autobus turistike me udhëzon shumëgjuhësore audio. Ju mund të gjeni rrugëve të autobusëve në internet, në stacionet e autobusëve dhe gjithashtu në autobus Barcelona hartat në dispozicion nga pikat turistike informative.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në të Transportit dhe Shërbimet dhe tagged ​​ ​​ Bookmark permalink.

Një përgjigje të transportit publik Barcelona

  1. Μεταφορές thotë:

    Πολύ εκσυγχρονισμένες οι μεταφορές στην Βαρκελώνη.

    Shumë të efektshëm të transportit në Barcelonë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>