Si të shkoj në Barcelona nga Qendra e Qytetit El-vithe Aeroporti

El-vithe Aeroporti Barcelona

Transferimi nga aeroporti Barcelona El-Prat në qendër të qytetit është konfuze për shumë vizitorë pasi aeroporti nuk është e vendosur në të vërtetë në qytetin e Barcelonës në vetvete, por në qytetin fqinj të El Prat de Llobregat. Gjithashtu El-Prat ka dy terminale T1 dhe T2 dhe terminali i dytë ka tri ndërtesa të ndara të cilat janë T2a, T2B dhe T2C. Megjithatë ka një numër të opcioneve të përdorin transportin si publike dhe private që është në dispozicion në aeroport dhe do të transferojë direkt në qendër të Barcelonës, placa de Catalunya. Opsionet më të rehatshme janë përmbledhur në këtë artikull dhe çdo udhëtim merr 30-40 minuta mesatarisht.

Taksi

Mundësia e parë është për të marrë një taksi në aeroportin gradë taksi jashtë çdo terminal. Shërbimi taksi është mënyra më e rehatshme për të marrë në qendër të qytetit, nëse ju dont keni makinën tuaj ose dikush takimit ju në Barcelonë pas mbërritjes. Ajo është më e shtrenjtë se transportit publik, nëse ju jeni të udhëtojnë vetëm, por për familje apo një grup prej katër çmimi për person është më shumë ose më pak të përballueshme.

Autobus

Bus transfer from and to airport Barcelona Nuk është një shërbim i veçantë Aerobus që lidh El-Prat në qendër të Barcelonës. Aerobus është një shërbim ekspres dhe shkon në orarin e tij të caktuar çdo 5-10 minutes.You mund të gjeni Arobus jashtë dy terminaleve të aeroportit. Një biletë e vetme kushton 5 euro për person. Aerobus parë ndalet në Placa d'Espanya ku ju mund të merrni L3 ose metro L1 rreshta dhe pastaj ajo ndalon në Placa de Catalunya ku ju mund të merrni një numër të autobusëve lokalë si dhe linjat e metrosë L1, L3, L6 dhe L7, përveç linjave FGC numëruar S1, S2, S5 dhe S55. Linjat e Rodalies Barcelona R1, R3, R4 dhe R7 gjithë shërbejnë stacionin, si dhe një Renfe linjë rajonal Ca-4B. Kur do të kthehet në aeroport është e rëndësishme të kujtojmë se A1 autobusi ju merr për T1 terminalit kur autobusi A2 shkon në T2. Gjithashtu ka një numër autobus TMB 46 shkon nga qendra e qytetit në dy terminaleve dhe mënyra të tjera përreth, por ajo merr më shumë kohë atëherë Aerobus pasi ajo ka më shumë ndalesa. Për të përdorur autobusin 46 ju mund të bleni biletën T10 të cilën ju do të jetë në gjendje të përdorin në metro Barcelonës si.

Transferimi Private

Barcelona private car transfer Për ata që nuk duan të qëndrojnë në vijë duke pritur për taksi apo autobus për të arritur atje është një shërbim privat transferim që do të takohen pranë në dalje aeroportit dhe do të ju merr në destinacionin e dëshiruar. Për raste të veçanta nuk është një opsion i rregullimit makina Luxe me një shofer me përvojë i cili do të garantojë transportin rehatshme në çdo vend në Barcelonë. Nëse ju jeni marrë me qera një apartament të Barcelonës ju mund të jetë në gjendje të rezervoj një makinë përmes kompanisë.

Tren

Renfe train Barcelona Renfe shkon çdo 30 minuta për dhe nga aeroporti me ndalesa në stacionet Clot-Arago, Passeig de Gracia, dhe Sants Estacio ku ju mund të ndryshojë në metro Barcelona për të marrë në destinacionin tuaj përfundimtar. Udhëtimi zgjat rreth 30 minuta dhe bileta janë në dispozicion në të gjitha stacionet.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në të Transportit dhe Shërbimet dhe tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

2 Përgjigjet për të Si të shkoj në Barcelona nga Qendra e Qytetit El-vithe Aeroporti

  1. Leila thotë:

    Ju faleminderit shumë për informacionin !!!! Tani e di se alternativa më e mirë (të lirë) është numri autobus TMB 46.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>