10 mënyra për të shpenzuar dielën tuaj në Barcelonë

BARCELONETA

Ah dielave. Një ditë ku ne gëzojmë absolutisht asgjë më shumë se të vënë këmbët tona dhe plotësimin bateritë tona pas një jave stresues në punë. Por, kur në Barcelonë, gëzojnë Barcelona. Shpenzojnë dielën tuaj brunching në kafenetë quirkiest e qytetit, ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , | Leave a comment Posted në Aktivitete, Shtëpi, Places, Gjërat për të bërë, Tourist Guide | Tagged ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

6 Spote Amazing mëngjes i vonë në Barcelonë

image tipar

A jeni një tifoz kokëfortë e vezë për mëngjes? Si në lidhje me proshutë? Pancakes, dikush? Nëse ju jeni në për një vakt të parë përzemërt dhe të kënaqshme pas ditë të gjata dhe netë të eksploruar mrekullitë e qytetit, këtu është një listë e gjashtë ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi, Restorante dhe Ushqimit, turistike Guide | Tagged | Lini një koment

5 Shumica Restorante romantike në Barcelonë

Elsa y Fred2

Duke kërkuar që të ketë një natë të bukur me që dikush të veçantë këtu në Barcelonë? Nëse ju jeni në të parë apo 15 datën tuaj, ose duke festuar përvjetorin tuaj të 25 të dasmës, ne kemi bërë një listë të shijshme, restorante më spektakolare në ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi, Places, Restorantet dhe Ushqimit, Tourist Guide | etiketuara ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Klasat Salsa në Barcelonë

Salsa Dancing Barcelona

Duke kërkuar për të lëvizur në kohë latino mundi në Barcelonë? Vallëzimi salsa është një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar disa hapa të nxehtë të reja, të jetë aktive dhe të bëjë më të Barcelonës përvojën tuaj natës në një të shkojnë! Salsa parë mori saj ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitete, Bare dhe natës, Brendshme, Tourist Guide | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Festivalet më të mira në Spanjë jashtë Barcelonës

Festivali Tomatina

Barcelona është i njohur për të pasur disa nga festivalet më të mira në Spanjë, të tilla si javën masiv të zjarrit shkon dhe kulla të njeriut në Festivalin Merce La në shtator. Por në qoftë se ju doni të gërmoj nëpër libra në shumë tradita spanjolle të gjithë ... Vazhdo leximin →

Leave a comment Posted në Ngjarje, Faqja, Places, Tourist Guide | Lini një koment

6 Must See tërheqjet në Barcelonë

Barcelona Nga Mbi

Barcelona ka një të gjerë, kuptimin e pasur histori Ka aq shumë për të parë në qytet. Për t'ju ndihmuar jashtë, ne kemi zgjedhur disa prej dore duhet-shih tërheqjet tona gjatë vizitës tuaj ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Shtëpi, Places, gjëra për të bërë, Turistike Guide | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Aktivitetet më të mirë Beach në Barcelonë

Barcelona Beach

Nga çiklizmit në vela pas motoskafit, not për të hipur valët, Barcelona ka një bollëk të aktiviteteve të plazhit në dispozicion gjatë gjithë vitit ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , | Leave a comment Posted në Aktivitete, Shtëpi, Gjërat për të bërë, Turistike Guide | Tagged ​​ ​​ | Lini një koment

Horchata në Barcelonë - The Ultimate Summer Drink

Horchata

Ju mund të keni parë '' horchata shitur në shumë vende në të gjithë Barcelona gjatë muajve të verës, por çfarë në të vërtetë është ajo? E pra, kjo është shumë e shumë të shkojnë, për të pirë për shumicën katalanasit në një të nxehtë, ditë vere. Horchata është shitur në shumë të ndryshme ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , | Leave a comment Postuar në shtëpi, Restorante dhe Ushqimit, turistike Guide | Tagged | Lini një koment

Verë në Barcelonë 2015: Aktivitetet, Ngjarje dhe Apartamente

BARCELONETA Beach, Barcelona

Me motit ngrohjes up për një sezon të lavdishme mbushur me ditë plazh, pikniqe në park dhe netë jashtë me miqtë, Barcelona është sigurisht vendi që të jetë për një verë të paharrueshme! Nga arkitekturës mahnitëse Gaudi në festivalet fantastike ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Postuar në Aktivitete, Bare & Nightlife, Events, Shtëpi | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment

Icebarcelona - Bar parë akull Plazhi në botë

Icebarcelona nga plazhi

Si do të ju pëlqen një pije akull-ftohtë, nga një filxhan akull-skalitur, në një bar bërë tërësisht nga akulli? Mbresëlënëse! Temperaturat Icebarcelona arrijnë rreth -5 ° C (20ºF) brenda, duke e bërë atë vend i përkryer për të qetësohem këtë verë ... Vazhdo leximin →

Tagged , , , , , , , , , , , | Leave a comment Posted në Bare dhe natës, Brendshme, Vendet | Tagged ​​ ​​ ​​ ​​ | Lini një koment