Барселона јавен превоз

barcelona bus

Несомнено Барселона е големиот град да се шетаат со многу убави улици, булевари, места и алеи и разни интересни места за посета. Тоа може да биде убаво да прошетка низ Paseig de Gracia, додека продавниците, но некои интересни места се доста далеку еден од друг и ќе мора да користат јавен превоз. Во овој пост ќе ги најдете сите поважни информации за Шпедиција митрополити de Barcelona (ТМБ) .

ТМБ претставува четири превозни средства во Барселона: метро, ​​автобус, патнички возови, трамваи и; на транспортите митрополити de Barcelona (ТМБ) нуди транспортни услуги 24hours на ден. Во овој пост ќе дознаете од најефикасните и удобен начин на транспорт во Барселона за вас.

Метро

Барселона панорама Од понеделник до четврток метро работи од 5,00 до полноќ, во петокот го оперира додека 2,00 и само во сабота метро е отворена 24hours.Tickets за панорама, автобус, FGC (FGC кандидира воз линии слични на метро околу центарот на градот), трамвај и RENFE се исти и сите работи во Зона 1 области. Главниот градски центар области, сите сме во зона 1.The цена за еден билет е 1,40 и Т10 кој дава 10journeys чини околу 8 €, така што ако планирате повеќе од 5 патувања својата подобро да се купи T10 ticket.You да ги користите за Т10 билет за групата патувања, но секој член од групата ќе се смета како посебна one.T10 билети се достапни во секое метро престанат и во влезот на RENFE воз.

Патнички возови

Железничка мрежа која ги поврзува Барселона со останатите блиски градови и села од двете градски и приградски услуги воден од FGC и Renfe.

Трамваите

Барселона трамваи Барселона трамваи се зелени и бели и можеш да ги гледаш сите околу Барселона, тие не се толку познати, како и автобусот метро услуги, но понекогаш може да послужи како одличен сервис за добивање околу city.They имаат приближно иста брзина како и колата во повеќето случаи тоа е побрзо средство за превоз од bus.For трамвај патувања што може со еднократна употреба билет во сите станици трамваи или Т10 билет.


Автобуси

Барселона автобус Барселона автобус мрежа покрива 109 линии кои и се вкупно на растојание од повеќе од 920 kilometers.Barcelona автобус Системот се состои од повеќе од 1000 возила, вклучувајќи 7 двокатни автобуси туристички со повеќејазична аудио guides.You може да се најдат автобуска рута на станицата, како и Барселона автобус картата.


Можете да оставите одговор , или trackback од вашиот сопствен сајт.

9 Responses to "Барселона јавен превоз"

 1. Тоа е навистина убаво и корисно парче информации. Драго ми е што сте ја споделиле ова корисно инфо со нас. Ве молиме да ни информирани се допаѓа ова. Ви благодариме за споделување.

 2. AmyWhineInHouse вели:

  Секогаш е задоволство читаат блогот, kinda прави да се чувствувам виновен што сум гасена на мојот блог и не Дон секоја работа : (

 3. Adaline Kunert вели:

  Во најтешката работа е да се најде на блог со единствени и свежи содржини, но дефинитивно додадете вредност. Браво.

 4. pdf моторот вели:

  А моќни делат, јас токму со оглед на тоа врз свој колега, кој го прави малку оценка за ова. И тој, во реалноста ми купи доручек како резултат на јас ја открив за него .. насмевка. Па нека ме преформулира дека: thnx за договорот со нив! Сепак је Thnkx за трошење на време за да разговараат за ова, јас навистина се чувствувам силно во врска со тоа и љубовта читање на повеќе на оваа тема. Ако остварливи, како што се претвори во искуство, ќе ви мисли ажурирање на вашиот блог со дополнителни подробности? Тоа е исклучително корисна за мене. Голем палецот нагоре за овој блог поднесат!

 5. пасмо вас за корисни совети! Јас не би треба освоија тоа на моето! Може да биде в ред да референца причини за ова на мојот сајт, ако јас се вклучат голем backlink за оваа веб страница?

 6. Ова е всушност интересна, Ти си многу искусен блогер. Ive приклучи вашиот RSS изглед и очекувам да се бараат повеќе од вашиот голем пост. Исто така, сум дели вашиот веб-сајт во мојот социјални мрежи!

 7. Im добивање на важни проблеми со минимална јас изгледа лицемерие да биде добар во претплатите вашиот индивидуален канал, Im справување со големите пребарувачи читателот.

 8. Сакам кога се зборува за овој вид на материјал во вашите мислења. Можеби би можеле да продолжат со ова?

 9. Убаво е да дефинитивно да дознаете на веб страната на која блогерот е умен. Ви благодариме за создавање на вашиот веб-сајт.

Оставете Одговори

Powered by WordPress | Дизајнирано од: Веб Хостинг купони | Благодарение на најдобрите Онлајн штедни сметки , Споредете Онлајн агентите и најдобар Диети