Политика за приватност и колачиња

Приватноста на нашите посетители е многу важно за нас во www.welcome-to-barcelona.com. Оваа Политика на приватност се дава преглед како се собираат и се користат вашите лични информации. Употреба на вашиот Welcome-to-Barcelona.com претставува прифаќање на оваа Политика за приватност.

Пријавете Датотеки

Како и со повеќето други веб-сајтови, ние ги собираме и користење на податоците содржани во лог датотеки. Информациите во лог датотеки вклучуваат Вашата IP (Интернет Протокол) адреса, вашиот ISP (Internet Service Provider), на прелистувачот, кој се користи за да ја посетите нашата страница (како што се Internet Explorer или Safari), кога ќе посети нашиот сајт и кои страници сте посетиле во текот на нашиот сајт. Овие податоци се генерално анонимизирани, и може да се сметаат за лични податоци во одредени околности, на пример, кога тие се во комбинација. Во овие случаи, податоците ќе бидат обработени според актуелните европски Законот за заштита на податоците.

Колачињата

Cookies се мали количини на информации зачувани на вашиот веб пребарувач од страна на веб-страница. Ние не го користиме cookies за да ја запази информацијата за посетител параметри; сепак, Welcome-to-Barcelona.com поддржува трети лица реклами. Трети лица рекламни, како што се Google, користи cookies за да им служи на реклами врз основа на вашата употреба на Welcome-toBarcelona.com и други места. Cookies кои се користат може да ја запази информацијата, како што се вашата IP адреса, вашиот ISP, прелистувачот, кој се користи за да ја посетите нашата страница, а во некои случаи, без разлика дали имате инсталирано Flash.

ДаблКлик Колачињата

Гугл, трета страна продавач, користи колачето Даблклик да им служи на реклами специфични за вас на Welcome-to-Barcelona.com врз основа на вашите претходни историјата на прелистување. Корисниците можат да изберат од употребата на колачето Даблклик со посета на Google реклами предност менаџер.

Ако сакате да го оневозможите колачињата можете да го направите во секое време преку вашиот веб опциите на прелистувачот. Инструкции за тоа може да се најде на веб-сајтот на вашиот интернет пребарувач. За повеќе информации за тоа како да управуваат со трети лица колачиња рекламата, посетете aboutads.info.

Промените во оваа Изјава

Ние имаме право да се прават промени на оваа политика во секое време. Ако се направени никакви промени, оваа изјава ќе бидат ажурирани.

Оваа изјава беше Последно освежено март 2013.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>