Автор Архива: Марина - Маркетинг Тим

За Марина - Маркетинг Тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдете со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."

А Барселона Тапас Пат - совршен Combiation за култура и кујна!

Сиудад Condal, Барселона

Земање мостри некои од фантастични шпански кујна е приоритет за повеќето кои доаѓаат на Барселона, и еден од најдобрите начини да се истражуваат прекрасен храна во градот има да понуди е со копање во некои од нејзините вкусни ... Продолжи со читање

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна , Ресторани и храна , работите да се направи , Туристички водич | тагирани , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Остави коментар

Барселона Референци ноќ 2013 - Некои сериозни мало терапија!

Шопинг ноќ, Барселона

Барселона Референци ноќ, еден од најочекуваниот мало настани на годината, ќе биде притискање на каталонскиот главен град следниот четврток, на 28 ноември, а земајќи ги во текот Passeig de Gracia со стравопочит-инспиративна шопинг искуство! Типичен возвишеност на авенијата на ... Продолжи со читање

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Настани , Дома , Референци | тагирани , , , , , , , , , , , , , , , | Остави коментар

Ел повик - еврејската населба Барселона

Ел повик, Барселона

Лута низ раздвижениот срцето на Барселона, заедно Las Ramblas и надолу својата мистериозна улици, минатото сите вкусни придонеси на предјадења, и гледајќи во примамливо storefronts, повеќето патници немаат идеја што се поминува од еден од ... Продолжи со читање

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна , населби , Туристички водич | тагирани , , , , , , , , , , , , , , , | Остави коментар

Тури со плашлив пресврт во Барселона

Соборниот del Mar, Барселона

Сметаш дека студ притаен во воздух? Се наоѓате себеси се постигне за вашиот омилен џемпер или шамија кога ќе ја напушти куќата? Нема сомневање за тоа, падот дојде во Барселона! Сега, ако сте некој кој е во искушение да ја прескокнете ... Продолжи со читање

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности , Дома , Што да се стори , Туристички водич | тагирани , , , , , , , , , , , , , , , | Остави коментар

Твојот pre-Clubbing Водич за Барселона: 5 Топ барови за да започнете на ноќта

Клубовите, Барселона

Барселона е добро познат по своите смирувачки ноќен живот и за фрлање незаборавни партии се протега преку до зори. Ние залог сте чешање да ја добиете вашата мило партали и да добијат вклучени со акција, но со ноќни стил на ... на Шпанија Продолжи со читање

Tagged , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во барови и Ноќен живот , Дома , Ноќен живот | тагирани , , , , , , , , , , , | Остави коментар

Точно Modernisme во болницата Сент Пау во Барселона

Болница Сант Пау

Значи сте одеше на Ramblas и nudged на вашиот пат низ Ла Boqueria. Сте заскитале убава готска населба и huffed вашиот пат до врвот на Саграда фамилија. Сте ја грицкаше на вашиот пат низ Одмори плата на прст лижење предјадења и изми ... Продолжи со читање

Tagged , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна , Што да се стори | тагирани , , , , , , , , , , | Остави коментар

Sitges филмски фестивал 2013

Sitges 2013

Сакаат да се изгубиш во светот на хорор и фантазија, дури и ако само за неколку часа? Ако е така, направете ја вашата начин да се годишните Sitges филмски фестивал! Смета за топ-of-the-култура во светот на фантазијата flicks, Фестивалот ... Продолжи со читање

Tagged , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности , настани , Места | тагирани , , , , , , | Остави коментар

La Castanyada и Ноќта на вештерките во Барселона 2013

Castanyada Барселона

Барселона може да биде познат за да биде домаќин на некои од најголемите и најпознатите шарени фестивали во Европа, но Ноќта на вештерките е малку различен. Не очекувајте "трик-или-лекување" или дури и улиците обрабени со тикви, бидејќи наместо, каталонскиот главен град слави верскиот празник, ... Продолжи со читање

Tagged , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности , настани | тагирани , , , , , , , , , , , , , | Остави коментар

Наоѓањето на вашиот совршен одмор Стан во Барселона

Стан, Барселона

Туристи во Барселона се повеќе се случува за стан имот при изборот на сместување во градот. Апартмани почесто отколку не нудат повеќе простор отколку хотелски соби, како и Домашен чувствувам, подобра вредност за парите и опција ... Продолжи со читање

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна , населби , Туристички водич , Travel & распусти | тагирани , , , , , , , , , , , , , , , | Остави коментар

Евтини јаде во Барселона: Јадење на буџетот

Paella

Барселона е позната по својата бескрајна низа на гастрономските задоволства! Од локални производи се најде на пазарите во градот и типична "Мени дел Диа" да рустикален празници и слободни предјадења, има по нешто за секого во каталонската престолнина. ... Продолжи со читање

Tagged , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна , Ресторани и храна , Туристички водич | тагирани , , , , , , , , , , , , | Остави коментар