Автор Архива: Марина - маркетинг тимот

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."

Лето во Барселона 2015: активности, настани и Апартмани

Барселонета Бич, Барселона

Со времето на загревање за славна сезона полна со плажа дена, излети во паркот и вечерните излегувања со пријателите, Барселона е на сигурно место да биде за незаборавно лето! Почнувајќи од неверојатни Гауди архитектура до фантастични фестивали ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, Барови и Ноќен живот, настани, Насловна | Тагирани | Остави коментар

Ситгес карневал 2015: Најголемата партија на годината

Ситгес карневал Паради

Карневал е еден од најсветлите и најживописните прослави да се удри на живописното гратче Ситгес во близина на Барселона и секоја година, и 2015 година нема да биде исклучок! Фестивалот ќе се одржи од 12-18 февруари, а ако ти си среќен ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, настани, Насловна, Места | Тагирани | Остави коментар

Скијање во близина на Барселона - Топ установи во Пиринеите

Ски центри, Барселона

Барселона е град најдобро познат по своите прекрасни плажи, бескрајни лето фиести и пожелно клима, но она што многумина не го знаат е дека каталонскиот главен град е исто така популарна дестинација за одмор на зимата, исто така! Барселона се наоѓа во непосредна близина ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, Насловна, Места | Тагирани | Остави коментар

Los Reyes Magos - На три кралеви во Барселона 2015

Три Кралеви парада, Барселона

Прославата на Барселона, се познати во целиот свет како да се биде на врвот на културата, па ако сте доволно среќни да се најдат себе си во каталонскиот главен град на оваа сезона, ќе се сигурно во за лекување! Еден од ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Настани, Насловна | Тагирани | Остави коментар

Божиќ и зима во Барселона 2014-15: Активности и настани

Фира де Санта Llúcia, Барселона

Мислејќи на Барселона за вашиот зимски одмор оваа година? Одличен избор! Иако температурата излади го во каталонскиот град малку, атмосферата сигурно се загрева како шарени Божиќ осветлуваат улиците, подготовките за доаѓањето на три ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, настани, Насловна, Ресторани и храна, Шопинг | Тагирани | Остави коментар

La Фира де Санта Llúcia - Барселона Божиќ пазар 2014

Caga Tío, каталонски Божиќ традиција

Ако се трошат дел од сезоната на годишни одмори, во Барселона, вие сте во за вистински настан, како секоја година градот оживува со шарени светлина дисплеи и необични каталонски обичаи. Еден од најзначајните Божиќ ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, настани, Шопинг | Тагирани | Остави коментар

La Castanyada и Ноќта на вештерките во Барселона 2014

Castanyada Барселона

Барселона може да се знае за да биде домаќин на некои од најголемите и најпознатите шарени фестивали во Европа, но на вештерките е малку поинаква. Не очекувајте 'трик-или-лекување "или дури и улиците обрабени со тикви, бидејќи наместо, каталонскиот главен град прославува голем верски празник, ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, настани | тагирани | Остави коментар

Најди Бесплатен Wi-Fi во Барселона

Барселона-слободна WiFi

Останат поврзани во Барселона. Дознајте каде што можете да добиете бесплатен Wi-Fi во целиот град, без разлика дали од Интернет-кафулиња, бесплатен Wi-Fi точки или дури и пренослив уред Wifivox. Продолжи со читање →

Tagged , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна, туристички водич, Корисни информации | тагирани | Остави коментар

Најдете на Топ 5 водни паркови во близина на Барселона

воден парк Lloret de Mar

Што е најдобар начин да го поминат денот топло лето во каталонската престолнина? Ние не можеме да мислам на ништо позабавно од прскаат наоколу во студена вода парк. Еден ден на плажа е секогаш добра опција, ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, Насловна, Лето | тагирани | Остави коментар

PortAventura тематски парк: Сите Вие треба да знаете за забава семејство авантура

деца PortAventura паркот

Без разлика дали сте во посета на Каталонија со деца или сте само би сакал да се ослободи својата внатрешна голема дете за ден потоа PortAventura тематски парк е совршен ден патување од Барселона за вас. Се наоѓа во близина на Салоу Коста Dorada, сте сигурни дека ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, Насловна, Што да се стори | Тагирани | Остави коментар