Автор Архива: Апартман Барселона

Апартман за Барселона

Стан Барселона е водечка компанија за изнајмување стан со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.

На 5 Повеќето романтични ресторани во Барселона

Елса y Fred2

Овде сум за да имаме една прекрасна ноќ надвор со тоа некој посебен овде во Барселона? Без разлика дали сте на првиот или 15-ти вашиот датум, или слави својата 25-годишнина од бракот, ние го направи листа на највкусното, најспектакуларните ресторани во ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна, Места, Ресторани и храна, туристички водич | тагирани | Остави коментар

Фудбалскиот Класи во Барселона

Салса танцување Барселона

Бараат да се преселат на латино бие во Барселона? Салса танцување е одличен начин за да дознаете некои жешки нови чекори, да бидат активни и да се направи поголемиот дел од вашето Барселона ноќен живот искуство во еден да одам! Фудбалскиот го доби својот прв ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, Барови и Ноќен живот, Дома, Туристички Водич | тагирани | Остави коментар

Најдобрите фестивали во Шпанија надвор од Барселона

Tomatina фестивал

Барселона е познат поради тоа што некои од најдобрите фестивали во Шпанија, како што се масивните недела на оган-патеки и човечки кули во Ла Mercè фестивал во септември. Но, ако сакате да истражувам во повеќе шпанската традиции низ ... Продолжи со читање →

Leave a comment Објавено во Настани, Насловна, Места, Туристички Водич | Остави коментар

6 мора да се види атракции во Барселона

Барселона одозгора

Барселона има огромна, богата историја значење има толку многу да се види во градот. Да ви помогнеме, ние сме рака бере некои наши мора да се види атракции за време на вашата посета на ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна, Места, Што да се стори, Туристички Водич | Тагирани | Остави коментар

Најдобрите плажа Активности во Барселона

Барселона плажа

Од велосипед на Падобран, пливање да јава на брановите, Барселона има изобилство на плажа активности достапни на целата година ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Активности, Насловна, Што да се стори, Туристички Водич | Тагирани | Остави коментар

Horchata во Барселона - најдобрата летен пијалок

Horchata

Може да се види 'horchata' продаваат на многу места во Барселона во текот на летните месеци, но она што всушност е тоа? Па, тоа е многу зелено да пијат за повеќето Каталонците на топло, летен ден. Horchata е продаден во голем број на ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна, Ресторани и храна, туристички водич | Тагирани | Остави коментар

Icebarcelona - Првата плажа мраз бар во светот

Icebarcelona покрај плажа

Како вие би сакале една ледена пијалак, од замрзнатата извајаниот чаша, во еден бар во целост изработени од мраз? Импресивни! Температури Icebarcelona е достигнат околу -5 ° C (20ºF) внатре, што го прави совршено место за да се разладат ова лето ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Барови и Ноќен живот, Дома, Места | Тагирани | Остави коментар

Најдоброто од Гауди во Барселона

Гауди парк Guell

Антони Гауди и Барселона одат рака под рака, всушност, многу често се однесуваат на Барселона како "градот на Гауди! ' Ако го знаете името, но не се запознаени со неговите дела, која наскоро ќе се промени по вашето пристигнување во градот. Гауди ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна, Места, Туристички Водич | Тагирани | Остави коментар

Барселона Јаде Под 10 €!

Мени del Día

Закажување во Барселона не мора да бидат скапи. Провери некои од нашите омилени евтини јаде во градот ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна, Места, Ресторани и храна, туристички водич | Тагирани | Остави коментар

Топ 8 Ресторани за paella во Барселона

Paella ВО БАРСЕЛОНА

Доаѓаат во традиционален paella во Барселона може да биде тешко, со толку многу ресторани кои тврдат дека за да им служи "најдобар paella во градот. Добрата вест е, постојат многу места каде што можете да добиете на вашите раце на вкусна ... Продолжи со читање →

Tagged , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment Објавено во Насловна, Места, Ресторани и храна, Што да се стори, Туристички Водич | тагирани | Остави коментар