6 Неверојатни спот бранч во Барселона

функција на сликата

Дали сте конзервативен фан на јајца за појадок? Како за сланина? Палачинки, некој? Ако сте во за срдечна и задоволување на првиот оброк после долги денови и ноќи истражувајќи чуда на градот, тука е листа на шест места мислиме дека се најдобрите во Барселона за бранч.

1. Елса y Фред

Elsa y Fred in Barcelona Наоѓа само една кратка прошетка од Ciutadella парк, Елса y Фред беше започната од страна на две сестри од
Аргентина - Софија и Камила Matarazzo. Ова сеуште ретро атмосфера 1950 инспирирани gastrobar е дом на широк спектар на јајце, тост, и сендвич јадења инспириран од различни региони на Шпанија, како и други европски градови.

Некои истакнати фаворити се: пржени јајца се служи со шпански месо, тост со пржени јајца и пушеле лосос, и Фиренца јајца Бенедикт. Ако сте во потрага за задоволување на удобноста на дом-варен оброк далеку од дома, тогаш Елса y Фред е местото да биде!

Адреса: Carrer del Рец Comtal, 11

Бранч распоред: 9: 00ч-16: 00ч сабота, недела и празници

Цена опсег: €€

2. Dostrece Ресторан

Dostrece Restaurant in Barcelona Кој се наоѓа во Ciutat Вела Барселона, Dostrece е одлично место за сите видови на храна.

Без разлика дали сте глутен, вегетаријанска, без шеќер, или непочитување на некоја посебна диета, има по нешто за секого. Бидете сигурни дека за да се обиде својата боровинки палачинки или вегетаријанска француски тост со сезонски зеленчук. Ако сте расположени за нешто повеќе протеини спакувани препорачуваме нивните вкусни omelettes служи со пан един tomate или вегетаријанска пржени јајца со тофу, Шејтанот и Пико де Гало служи со вегетаријанска палачинки. Ако имате дополнителен простор во вашиот стомак, пробајте некој од нивните вегетаријанска колачи вклучувајќи морков мафини и круша овесни scones.

Адреса: Carrer Карме, 40

Бранч распоред: 10: 00h-17: 00 часот од понеделник до петок

Цена опсег: €€

3. Млеко Бар

Milk Bar in Barcelona А омилен толпата, фанки и постојано суета Млеко Бар нуди една од најпознатите уникатна и разновидна бранч менијата во Барселона. Нивните "Обнова Бранч" карактеристики: банана и орев палачинки со ванила грчки јогурт, ж uevos rancheros, и едно јајце, сланина и сирење појадок плескавица. Да пијат, препорачуваме своите Многу Бери Банана пијалак. Бранч во Млеко Бар го прави за многу забава и пополнување оброк со семејството и пријателите, особено по пријатно вечер надвор.

Адреса: Carrer Gignàs, 21

Бранч распоред: 9: 00ч-16: 30ч дневно

Цена опсег: €€

4. Caravelle

Caravelle in Barcelona Започна пред неколку години од страна на австралиски готвач, Caravelle стекна слава од мештаните
и туристите по своите солени, иновативни рецепти. Иако во менито е доста ограничена, компанијата го прави се за тоа со внимателно подготвување јадења, кои не се веселат само во презентација, но имаат хармоничен спој на различни вкусови.

Некои навивачи омилени се дома-наздравија мусли со јогурт и свежо овошје, марокански стил печени јајца служи на тост со сирење или со праз и спанаќ, и кокос француски тост со јагоди и сладолед. По гозбите на таква прекрасна оброк, се прошета низ Ел Raval, популарната мултикултурна област на Барселона.

Адреса: Carrer Карме, 40

Бранч распоред: 10: 00h-16: 00h сабота и недела

Цена опсег: €€

5. Meatpacking Бистро

meatpacking бистри Сместен во лежерен соседството, Gracia, оваа копачка центар не само што е позната по своите Њујорк стил хамбургери, но неговата срдечна мени бранч. Еве, ќе имаат можност за нарачување комбо плоча (јајца и тост и палачинки со сланина или овошје), кој исто така вклучува и пијалок. Други популарни опции вклучуваат некој од нивните јајца Бенедикт јадења и нивните познати Meatpacking Бургер, кој е составен од телешко месо, сланина, карамелизиран кромид и Чеда сирење одржа заедно со леб од локалната Turris пекарница направени дека истиот ден (кај глутен алтернатива) !

Адреса: Travessera de Gracia, 50

Бранч распоред: 11: 30ч-16: 00ч во сабота и недела

Цена опсег: €€

6. Времеплов Бар

Ако имаш Timeline Bar in Barcelona голем апетит, тогаш Времеплов е совршено се вклопуваат за вас! Ова е еден од ретките
ресторани во Барселона, кој нуди сите можете да јадете и пиете бранч вклучена. За 18 € може да се добијат нивните DIY Времеплов бранч кој вклучува дно пијалаци (мимози, Блади Мери, кафе, итн) и голем избор на јајца, палачинки, колачи, овошје, леб и месо. Кој се наоѓа во Gracia, ова е навистина рај појадок скриена дијамант кој емитува на ладно и опуштена атмосфера. Хронологија бидејќи може да се сместат само ограничен износ на луѓе во исто време, се препорачува да се резервира маса однапред.

Адреса: Carrer де ла Providencia, 3

Бранч распоред: 11: 30ч-17: 00ч во сабота и недела

Цена опсег: €€

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

Апартман за Барселона

Стан Барселона е водечка компанија за изнајмување стан со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Старт, Ресторани и храна, туристички водич и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>