На 5 Повеќето романтични ресторани во Барселона

Елса y Fred2

Овде сум за да имаме една прекрасна ноќ надвор со тоа некој посебен овде во Барселона? Без разлика дали сте на првиот или вашиот датум 15-ти, или слави својата 25-та годишнина од бракот, ние го направи листа на највкусното, најспектакуларните ресторани во градот за незаборавна вечер на романтика.

1. воз

Tickets Bar in Barcelona Се смета како еден од најдобрите ресторани во светот, како и иноватор во кулинарска светот на гастрономијата, воз Бар е сигурен да биде една од најпознатите незаборавни искуства јадење за време на вашиот престој во Барселона. Тука, храна и уметност се помеша заедно да се создаде палета за вашиот вкус пупки што е вкусна и стравопочит-инспиративна. Персоналот е горд на создавањето на искуство, во кое гостинот не е само на потрошувачите, но исто така и на преведувач на уметноста.

Менито се состои од предјадења со широк сорти на морска храна и месо, како и некои вегетаријанска опции. Слично на пејзажно сликарство, јадења се подготвуваат на начин кој е повеќе визуелно привлечен за гости. Тука, за внатрешни работи е исто толку беспрекорна како храна. Украсени во хармонична комбинација на водевил театар и отворено патио, оваа локација поттикнува многу општествен амбиент. И покрај тоа што ќе треба да се направи резервација најмалку еден месец однапред, тоа е дефинитивно вреди искуство!

Адреса: Бул. Дел Паралелно, 164, Барселона

2. Indochine Ly Скок

Indochine Ly Leap in Barcelona Кој се наоѓа во близина на Барселона Еихампле, Indochine Ly Скок е познат по својот уникатен амбиент и нејзините фантастични азиската кујна. Нејзината внатрешност е украсен со палми, цветови и ниски дрвени маси суспендирани поради рибници како острови, со што гостите се чувствуваат како тие се се транспортира до џунглите на Југоисточна Азија. Овој фино јадење искуство е совршен за парови кои бараат да имаат привремена пауза од раздвижениот атмосфера на градот.

Адреса: Carrer де Muntaner, 82, Барселона

 

3. Gurqui

Gurqui Restaurant in Barcelona Ако сте во потрага за јадење искуство кој е полн со топлина и шарм на готвење на баба, тогаш не гледам подалеку од Gurqui. Со меки џез музика и нејзината внатрешност украсени со антички мебел и дела од локални уметници, овој ресторан може да се пофали една атмосфера која е доста пријатна и Домашен, слично како на храна.

Јадења варира во зависност од сезоната и се направени со врвен квалитет на локалните состојки. Некои популарни предмети од менито вклучуваат: омлет ракчиња, школки со доброто сос, говедско филе со sautéed паштета и пржено пилешко патка јајце со со паштета од патка и помфрит. Во прилог на атмосфера внатрешни работи, Gurqui располага со прекрасна тераса осветлена со свеќи, кој е совршен за уште романтична вечер. Иако ова Ресторанот е отворен само во текот на ноќта, се гарантира за да обезбеди прекрасна, незаборавно искуство вечера за сите гости.

Адреса: Carrer де Мајорка, 303, Барселона

4. Torre d'Алта Мар

Torre d’Alta Mar in Barcelona Кој се наоѓа на врвот на еден кабел кула во Порт Вел, овој ресторан нуди спектакуларни погледи на опфаќајќи градскиот пејзаж. Тој се одликува со мени la Carte со исклучителна морска храна и јадења од месо. Нејзините "јадење меѓу ѕвездите" атмосфера дека е идеален ресторан за романтичен датум ноќ прави. Со Torre d'Алта март, ќе го добиете најдоброто од двата света: фини медитеранската кујна и најдобрите панорамски поглед на Барселона. Што може да биде повеќе љубов од тоа?

Адреса: Passeig de Џоан де Borbó, 88, Барселона

 

5. Елса y Фред

Elsa y Fred in Barcelona Оваа шармантна 1950 инспирирани Ресторанот се наоѓа во стариот дел на градот област на Барселона, само една кратка прошетка од Ел роден. Основана од страна на две сестри од Аргентина, Софија и Камила Matarazzo, Елса y Фред Gastrobar плени срцата на многу локални жители и туристите со својата внимателно подготвени, квалитет предјадења јадења кои никогаш не успеваат да amaze.

Гроздобер декор овој ресторан е и пријатно осветлување создаде атмосфера која е елегантен, но сепак удобни. Ако ви се допаѓа музиката, вторник ноќи се најдобри за фаќање на настап во живо џез како вечераат. Покрај вечера, препорачуваме одјавувањето нивните вкусни викенд бранч, како и на нивните ручек мени за денот.

Адреса: Carrer del Рец Comtal, 11, Барселона

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

Апартман за Барселона

Стан Барселона е водечка компанија за изнајмување стан со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Старт, Места, Ресторани и храна, туристички водич и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>