Фудбалскиот Класи во Барселона

Салса танцување Барселона

Бараат да се преселат на латино бие во Барселона? Салса танцување е одличен начин за да дознаете некои жешки нови чекори, да бидат активни и да се направи поголемиот дел од вашето Барселона ноќен живот искуство во еден да одам!

Салса првата добило името во Њујорк во 1970 година, но е вкоренета во влијанија од земјите од Латинска Америка како Куба, Порторико и Колумбија. Слично како на сос, салсата е составена на вкусна мешавина на различни музички стилови како што се Rhumba, син монтуно, Guaracha и Мамбо. Но, тука во Шпанија, тоа е кубанскиот "казино" стил која има стекнато популарност, се натпреваруваат со шпански фламенко. Денес, постојат многу места во Барселона, каде што ќе можат да научат како да се салса танц, некои се дури и бесплатно. Значи ние сме рака за некои од најдобрите места во градот за да се мешаат нозе!

Салса и Бачата Ноќи Барселона

салса nights2 Салса и Бачата Ноќи Барселона се серија на неделни часови танц на англиски јазик се одржа во 7sins бар и Латинска Соба коктел бар, а некои од нив се бесплатни. Ова е совршена средина за англиското говорно подрачје туристи и жители кои се само на почетокот и сакаат да ги научат основите на салса танц во Барселона, како и Бачата, народно оро од Доминиканската Република. Салса и Бачата Ноќи Барселона се наоѓа во срцето на градот, што го прави се стигне до таму со јавен превоз многу поудобно.

Фрлите поглед на нивната Фејсбук страница за up-to-date распоред.

Адреса: 7sins - Carrer де Muntaner, 7 и Латинска Соба коктел ис- Carrer d'en Groc, 2

  Antilla клуб

antilla клуб Отворен во 1993 година, Antilla клуб се смета за најстара "salsoteca" во Барселона. Лоцирани во центарот на градот, на ова место нуди бесплатни часови по танц на сите нивоа на искуство, работилници и перформанси. Приемот се движи од слободни околу 10 € (вклучувајќи и еден бесплатен пијалок) во зависност од настанот. Откако ќе ја совладале некои кул потези, на главата на подиумот за да ги пробате!

Адреса: Carrer Слоновата Arago, 141

Фудбалскиот Барселона Meetup

Се заедно со група колеги почетници, почетници и експерти и танцуваат на ноќта далеку во некои од најдобрите клубови во Барселона. Meetup е веб-сајт / стан, што им помага на луѓето да најдат групи да се приклучат и да ги задоволи врз основа на посебен хобија и интереси. Постојат многу групи за да изберете од, но еден да внимавате е Салса Барселона, заедница исклучиво посветени да ви помогнеме да научат салса за бесплатно! Фудбалскиот Барселона е домаќин на предјадења и салса вечери, класи, и широк спектар на други настани поврзани со салса - но имајте на ум дека ќе треба малку на шпански знаење за ова!

Мохито клуб

Mojito Club Barcelona Еден од најпопуларните салса клубови во Барселона, Мохито клуб е место да ја покажат она што го знаете. Четврток и недела ноќи, тие играат салса и чиста Бачата со неделните вечери на кој има оркестар во живо од Куба, додека петок и сабота навечер функција меѓународни латинска музика.
Сакаат да ги собереш некои повеќе чекори? Мохито клуб нуди салса часови шест дена во неделата со забава и пријателски стручен кадар да се грижиме за студентите на сите нивоа на искуство, без партнер е потребно!

Бидејќи најпрометните ноќевања Мохито клуб се петок и во сабота, има влезници (цена варира во зависност од деновите и времето на влез). Сепак, бесплатен влез е на располагање во четврток и недела навечер - и вклучувајќи бесплатен пијалок. Www.mojitobcn.com

Адреса: Carrer del Rosselló, 217

Апартман за Барселона

Стан Барселона е водечка компанија за изнајмување стан со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Активности, Барови и Ноќен живот, Дома, туристички водич и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>