Icebarcelona - Првата плажа мраз бар во светот

Icebarcelona покрај плажа

Како на времето почнува да се загрева во Барселона, ќе се најде себе си очајно бараат најблискиот бар со. Icebarcelona климатизација се качил еден подобар и создаде мраз бар покрај плажа, со што стана прва од ваков вид во светот!

Кој се наоѓа на плажата Барселонета, во близина на Порт Олимпик, бар се сместени некои фантастични мраз скулптури вклучувајќи го сака на Саграда фамилија. Од одење по песочните брегови на Барселона за да влезат во бар, можете да очекувате разлика температура до 40 степени, со температури внатре достигнувајќи околу -5 ° C (20ºF). Со добра музика и топлите друштво на други, Icebarcelona е место да биде ова лето!

Најкул бар во градот

Откако холандските претприемачи посетија мраз бар во Амстердам во 2007 година, тие имаа единствена идеја да се создаде мраз бар покрај плажа - нешто што никогаш не биле обиде, пред во клима слична на онаа на Барселона.

Мраз бар Барселона скулптура Бар е целосно извајаниот од мраз. Всушност, голем 25 тони мраз се увезени од Белгија за изградба на бар. Поради топлата клима на Барселона, Icebarcelona мора да биде повторно изграден и секоја година, што значи дека секогаш задржува свеж изглед! За чудо, тоа трае само инспиративна скулптори, Марк Lepire и Свен Morawietz, само 4 дена повторно да sculpt пречката. Ако наскоро не се уморни од студот, Icebarcelona исто така имаат пријатна тераса бар со поглед на Средоземно!

Настани

Inside icebarcelona ice bar Можете да ги внесете на лента за околу 15 € и да добиваат бесплатен пијалок на пристигнувањето, плус палто и ракавици за да се задржи топло внатре. Изберете од широката палета на пијалоци вклучувајќи коктели, пиво и безалкохолни избори што значи дека ќе може да се донесе на деца заедно премногу!

Настаните во опсег од Icebarcelona викенд забави со диџеи да модни ревии и зимски / летни топки. Тие, исто така, се грижиме за поголеми групи со нивните специјални пакети, вклучувајќи и кокошката и елен пакети за совршен диплома / bachelorette партија! Како да сето тоа не е доволно, тие може дури и да вработи музичари, фотографи, жонглери, актери или да направите вашиот мраз бар искуство дури и повеќе специјални.

Локација

Icebarcelona се наоѓа покрај помеѓу Icebarcelona location by the beach ноќни клубови Шоко и Pacha, под Passeig Маритим, во близина на Порт Олимпик. Ова се е познат по своите исклучителни ноќен живот и забавни плажа клубови.

Адреса: Рамон Triás Fargas, 2, 08005 Барселона

Метро: Земете жолта линија L4 да Ciutadella | Вила Olímpica.

Автобус: Линии 36, 45, 59, 71, 92, D20 и V21.

Работно време: 12:00 (пладне) - 03:00 некогаш ден

Книга онлајн во icebarcelona.com или јавете се на +34 933 153 675

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

Апартман за Барселона

Стан Барселона е водечка компанија за изнајмување стан со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Барови и Ноќен живот, Дома, Места и обележани , Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>