Барселона јаде Под 10 €!

Мени Dia del

Ги повикува сите денар pinchers, овој совет е за вас! Кога станува збор за вкусно каталонски и шпански кујна Барселона ти е покриен, но кај сите оние прекрасна ресторани можете да најдете неколку евтини камења само чекаат да бидат откриени. Еве неколку џеб пријателски ресторани во Барселона дека ние ви препорачуваме да се обидете:

1. Ла Tasqueta де Blai

14843185741_94ffb010fc_k Апетитот, шпански pintxos може да се најде расфрлани на четири страни на градот. Овие мали закуски се на врвот со месо, сирење, пиперки, можете името на таа; а потоа се избодени со чепкалка за заби, држење на додатоци во место. Како евтини ресторани во Барселона одиме, ние препорачуваме Ла Tasqueta де Blai, каде што може да се најде 1 € pintxos!

Адреса: Carrer де Blai, 17

2. Nostrum

Ако се чувствувате малку snacky за нешто во движење, вкусни и евтини, проверете Nostrum. Овој синџир нуди брз јаде во различни јадења, како што се: супа, тестенини, зеленчук, месо, десерт и овошје за под 5 €. Компанијата верува во квалитетот, рачно изработена од 100% природни и избалансиран производи, и тоа е токму она што ќе најдете во овој евтин ресторан во Барселона.

Сите над Барселона

3. BUENAS Migas 4989657376_16de62cc08_b

Со многу citywide локации, BUENAS Migas е меѓу најдобрите квалитет ресторани на евтини цена. Овде можете да најдете мешавина од италијански и англиски јазик третира, сендвичи, салати и десерти. Служи топло или ладно, овие вкусни каснувања се portioned да ги задоволи гладот ​​и да го извршите само под 8 €!

Сите над Барселона (вкл. Трговски центар Ел Триаголник во близина на ул. Catalunya)

3. Бо де Б

Не само уште еден сендвич место, оваа дупка-in-the-ѕид служи до некои од најдобрите следните фази што некогаш ќе ја добиете вашата раце во Барселона. Дали вашиот избор на пилешко, говедско месо, лосос или туна, куп на додатоци и плати колку што е 4 € за еден касај дека е обврзана да ви се наполни салата. Овој ресторан е добро познато од локалните жители, па не се обесхрабрени, кога ќе видите ред завитка околу зградата.

Адреса: Carrer де ла Fusteria, 14

3996768978_6e67c4d0bd_b 4. Cerveceria 100 Montaditos

Со повеќе од 100 "montaditos" за да изберете од, овие вкусни сендвичи залак големина ќе мора да се врати за уште. Цените за овие минијатурни третира движат 1-2 € секој, како и 1 € пиво, но станува подобро: Секој понеделник сите montaditos се срушени до 50C!

Адреса: Рамбла де Каталуња, 11, Carrer d'Aribau, 242, Херон градот Барселона Av. Рио де Жанеиро, 42

5. König

Ако сте во потрага за вкусен, пристоен големина хамбургер и / или предјадења ви препорачуваме да даде König да се проба. Со толку многу опции да изберете од, постои шанса можете да одат надвор имаат платени не повеќе од 7 €. Кога станува збор за евтини ресторани во Барселона, König нуди големи цени, квалитет на храна и одлична услуга.

Адреса: Рамбла Каталонија, 5

Неколку совети за патот

  • Многу ресторани во Барселона нудат мени Dia del која е збир дневното мени на разумно евтини цена. Често може да се најдат на менито Dia del за помалку од 10 €!
  • Дали знаевте дека во Барселона ќе може дури и да добие слободен предјадења кога ќе ги нарачате пијачка во некои колачи?

Фото Кредити - Фликр: Маркус Хансон, Дона, Trubble, и Мелани J Вотс

За стан Барселона

Стан Барселона е една од водечките стан изнајмување на компанијата со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Насловна , Места , Ресторани и храна , туристички водич и обележани , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>