Топ 8 Ресторани за paella во Барселона

Paella ВО БАРСЕЛОНА

Доаѓаат во традиционален paella во Барселона може да биде тешко, со толку многу ресторани кои тврдат дека за да им служи "најдобар paella во градот. Добрата вест е, постојат многу места каде што можете да добиете на вашите раце на вкусна paella во Барселона, вие само треба да знаеш каде да ги најдете! Тука во Добредојдовте на Барселона, ние го направиле нашите домашни задачи за да ви понуди Ultimate Водич за изнаоѓање на најдобрите paella во градот - навистина! Тука се нашите врвот осум можности ...

1. MariscCo

Со цел да се одредат за свежи, медитеранската кујна во MariscCo, ќе мора да вложување во до срцето на населбата Еихампле. И покрај тоа што оваа област не е познат по тоа е морска храна ресторани, MariscCo сервираат некои од freshest, највкусното морска храна наоколу - вклучувајќи paella! По влегувањето, вие се стави на чело на морски плодови изборот на она што вие би сакале, и како таа се подготвува. Ако не сте сигурни, секогаш корисни персонал се секогаш при рака за да ви даде сугестии.

MariscCo Barcelona Восхитувам на модерен ентериер и свеж мирис на морска храна внатре или разладите на тераса, кој е отворен во текот на целата година.

Локација: C / Córsega 272

2. L "Arenal

Кој е најдобриот дел од овој морски ресторан? Тоа е несомнено надвор тераса поставена само во подножјето на плажа. Уживаат во вкусна чинија ориз или коктел по плажа-пред и впие некои од тоа топло, Медитеранот сонце.

За само 25 €, да уживаат во првиот курс, главно јадење и десерт придружуван од вашиот избор на пијалок. Во средината на некои добар разговор, во придружба на мелодија на брановите, вие ќе се чувствувате на Барселона привлечност што ги држи луѓето се врати повторно и повторно.

Локација: Passeig Маритим, Ла Барселонета

3. Gustos Барселона

Gustos Barcelona Некогаш сте се запрашале paella она што го прави толку посебен? Земе во посета на отворена кујната Густо и сведок некои подготовка paella за себе. Големи јадења на paella се подготвени тука кои се идеални за една личност, па дури и да го споделат меѓу партијата на два или повеќе.

Со две од своите локации во трговските центри во Барселона, а другиот во срцето на Барселона, Gustos е совршено место да се земе пауза од вашиот зафатен шопинг треска или долга ден на разгледување, да уживаат во вкусна касај да јадат, а можеби дури и се занесе во една чаша вино од нивните чудесната избор на куќата вина.

Локации: Gustos Maremagnum - Трговски центар Maramagnum, Gustos Comtal - С / Comtal 11, Gustos Барселона Аренас - Трговски центар Лас Аренас (Plaça Espanya). Кат 1

4. Ла Фонда

Меѓу сите ресторани околу него, Ла Фонда има репутација како paella од најдобрите ресторани во Барселона. Кој се наоѓа на Порт Олимпик, оваа пространа restaruant е идеален за мали и големи групи од повеќе од 60 луѓе.

Многу од нивните јадења со цена под 15 €, но менито на денот за 11 € секогаш е одлична опција. Со таков прекрасен и вечеринка животната средина, ќе не само да падне во љубов со храна тука, но атмосферата, како и.

Локација: Мол де Gregal 7-10, Порт Олимпик

5. Cal Pinxo

Cal Pinxo Barcelona

Овој шармантен ресторан, заедно со пристаништето во познатиот Порт Вел Барселона, е одлично место за луѓе-гледање како посетители од целиот свет се направи својот пат во текот на Барселонета.

Нивната мирна атмосфера го прави Cal Pinxo идеална дестинација за да добиете некои сонцето додека пие на една чаша вино, и уживање во вкусен paella. Тоа нема да биде премногу топло, се разбира, како и нивните терасата нуди совршена комбинација на сенка, и Барселона секогаш е нежна, Медитеранот бриз.

Локација: Плаза де Пау Вила, 1

6. Елче

Елче беше еден од првите ресторани во Барселона да се специјализираат во оризот и paella јадења, и често се нарекува како "храм за љубителите paella". Тие се одржи точно на оваа изјава, како и нивните јадења секогаш прекрасен вкус и се најубаво презентирани.

Ако не може да одлучува за само еден, сметаат нарачување различни поголеми садови за целата маса за да ги споделат, но бидете сигурни дека да се остави простор за десерт, бидејќи по преземањето еден поглед на нивната листа на опции, ќе ги сакате!

Локација: C / Вила јас Вила, 71

7. Може Мајо

Can Majo Barcelona Лоцирани долж плажата Барселонета, со свежи состојки доставени до ресторанот секој ден, може да Мајо навистина е paella рајот!

Без разлика на она што вашите омилени морска храна сад, или како авантуристички сте подготвени да биде, со нивната листа на опции, сте сигурни да се најде нешто за да го поттикнува и твоето фенси. Оваа семејна сопственост бизнис е затворен недела вечер и целиот ден секој понеделник, така бидете сигурни дека да се планираат својата посета соодветно.

Локација: Almirall Aixada nº23

8. Лос Toreros

Популарни кај локалното население и туристите, оваа дупка-во-на-ѕид морски ресторан, кој се наоѓа во соседството Raval, нуди голем спектар на морска храна, предјадења и одлична paella јадења. Постојат дури и опции за љубителите на не-морска храна. Ако сте отворени за се обидува нови работи, препорачуваме pulpo (октопод) за навистина уникатен Барселона јадење искуство.

Локација: C / Xuclá, 5

Не падне во на paella туристичка замка во Барселона! Вечераат во еден од овие врвни ресторани и сте гарантирано да ги тестираат вкусен paella вреди фали за тоа!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

Апартман за Барселона

Стан Барселона е водечка компанија за изнајмување стан со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Старт, Места, Ресторани и храна, Што да се стори, туристички водич и обележани , Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>