Топ 5 британски и ирски барови во Барселона

Диви Ровер ирски бар Барселона

Постојат многу големи дамки во Барселона за да го дофати со пивце на Гинис и го фати вашиот омилен тим footy во акција, вие само треба да знаеш каде да ги најдете! Традиционални шпански и каталонски барови се одлични, но ако сте желба некои дома утешува проверете го нашиот водич за првите британски и ирски барови во Барселона.

1. филхармонија

The Philharmonic English Pub Barcelona Филхармонијата е старата школа паб со страст за џез музика на англиски јазик. Тие домаќин на голем број неделни настани, вклучувајќи паб квиз во четвртокот ноќи (на англиски и шпански) и џез ноќи секој петок и сабота. Ако старите добри британски паб копачка е она што сте недостасува, тогаш тие го добивме, кои се опфатени, исто така! Со главата надолу на Филхармонијата секој викенд за традиционална недела печено со печено говедско месо, сос и Јоркшир пудинзи - Yum!

Локација: C / де Мајорка, 204

Ирскиот Паб 2. П. Flaherty е

Flaherty е популарен, семејни ирски паб во Барселона наоѓа само надвор од раздвижениот Las Ramblas. Ако сте во потрага по класичен ирски craic и некои врвни паб копачка, ќе сакате да се доживее една вечер П. Flaherty е. Секоја недела вечер 18:00-08:30 можете да го зграби риба и чипс, каша грашок и пијалок за само 9,50 €. Тие, исто така има и други настани во текот на неделата вклучувајќи пиво-понг ноќта во четврток и дами ноќ секој петок, каде што може да се дофати со коктел за само 3,50 €!

Локација: Plaça Жоаким Xirau з Палау, S / N

Wild Rover Irish Bar Barcelona 3. Диви Ровер Ирски Паб

Оваа атмосфера ирски паб се наоѓа во срцето на Барселона само надвор Las Ramblas. Дивиот Ровер нуди повеќе од 40 видови на пиво и музика во живо секој ден од седмицата 11:00-02:00. Атмосферата е често спореди со онаа на автентичен паб во Ирска. Без разлика дали сте само бара да имаат пријатна пијалок со пријателите или да се види на најновите живо спорт играта на своите огромни екрани 2 и 6 големи телевизори, Ирскиот паб Диви Ровер во Барселона сте се покриени!

Локација: C / де Санта Мо Ника, 2

4. Black Horse

Со конкурентни паб пикадо и квизови во недела, и Black Horse наскоро би можеле да станат вашиот локален! Кој се наоѓа во близина на Барселона Ел роден, Black Horse е еден од најуникатните британски пабови во градот. Традиционалните пива се на менито што се топли, меѓународни предјадења јадења! Тие дури имаат различни соби со посебен телевизори што значи дека ќе може да се види вашиот избор на спортски настан вклучувајќи фудбал и рагби.

Локација: C / Слоновата Allada Vermell, 1

5. Џорџ Пејн ирски Бар

The George Payne Barcelona

Џорџ Пејн е најголемиот ирски паб во Барселона и има репутација дека е најдобар! Популарни кај локалното население и туристите, Џорџ Пејн служи до голем број на забавни настани неделно вклучувајќи пиво-понг понеделник, караоке четврток и вкусни паб копачка секој ден од неделата! Со осум 50 инчни телевизори расфрлани во текот на паб, никогаш не треба да пропуштите еден натпревар повторно!

Локација: Plaça Слоновата Urquinaona, 5

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

Апартман за Барселона

Стан Барселона е водечка компанија за изнајмување стан со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Барови и Ноќен живот, Дома, Ресторани и Храна и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>