Барселона y Фламенко: традиционална музика и игра

опера y фламенко Барселона

barcelonayflamenco Замисли на разочарување на напуштање на Барселона без доживува еден од најважните уметнички форми на шпанската култура. Изведен од Андалузија, фламенко е возбудлива приказ на музика, танц и пеење, кој ја одигра значајна улога во историјата на јужна Шпанија.

Исполнет со традиционални песни и интензивна кореографија, фламенко-шоуа може да се види во текот на Барселона, но под водство на наградуваниот режисер Рафаел Amargo, не постои аргумент за тоа зошто Барселона y Фламенко има најгледаните продукции во театрите во градот.

Постојат два главни покажува:

1. Опера y Фламенко

Во текот на изминатите 10 години, членовите на Барселона y Фламенко имаат заеднички своите љубов и страст за уметноста низ Европа и Северна Америка, достигнувајќи над два милиони посетители на нивните продукции. Нивното шоу, Opera y Фламенко, ја раскажува приказната за еден брилијантен љубов и восхитување помеѓу изведувачите. Ако уживате во звуците на операта во комбинација со сложена работа со нозете на фламенко, ќе бидат заведени од овој приказ.

2. Гран Гала Фламенко

Gran Gala Flamenco Barcelona

Оваа извонредна презентација ќе ве однесе назад во времето на најдлабоките корени на фламенко. Во оваа претстава, ќе се добие вистински се чувствуваат за потеклото на уметноста, преку духот и индивидуалноста на изведувачи. Соединувањето на музиката и танцот во овие емисии ги прави мора да се види за сите публика.

Спектакуларни локации

Palau de la Música Catalana

Ќе можат да уживаат најмногу им се восхитувал продукции Барселона y Фламенко е во две од најубавите театри во Барселона. Гледањето на локации сам ќе го направат патувањето добро вреди. Шоуа се одржи во монументалната Палау де ла Музика Catalana, презентирање на некои од најубавите прикажува на мозаици и железни делови во градот, а Teatre Poliorama, еден од најдобрите места за да се најде каталонски култура.

Двете места се совршени за потопени себе во културата на Шпанија, а најмалку со три емисии на располагање неделно, вие се гарантира да се најде време, кој работи најдобро за вас. Можете дури и може да го запре од страна на еден од многуте соседните барови предјадења по брз залак да се јаде пред или по концертот.

Ако сакате да добиете повеќе информации во врска со шоуто моменти и локации, да погледнам во Барселона y Фламенко сајт. ¡Оле!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

Апартман за Барселона

Стан Барселона е водечка компанија за изнајмување стан со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Активности, настани, Насловна, Што да се стори, туристички водич и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>