Готвење курсеви во Барселона

Готвење класи Барселона

Фенси обидува нешто ново време на вашиот престој во Барселона? Учиме за локалната кујна е еден од најдобрите начини да се запознаат град. И она што е најдобар начин да дознаете за локалната кујна? Подготовка и дегустација на себе! Преземање на готварска разбира во Барселона е фантастичен начин да се доживее најдоброто од шпански и каталонски храна. Значи навивам вашиот ракавите, трескам со тешкиот на вашиот престилка и чекор во чевлите на Феран Адрија за еден ден!

Кук & Вкусот

Cook & Taste Barcelona

На екипажот во текот на Кук & Вкусот љубов да ја споделат својата страст за шпански и медитеранската кујна. Сите на нивните курсеви се на англиски јазик, па дури и да започне со посета на пазарот Boqueria да одберам најдобрите локални состојки! Тогаш ќе преземе состојки се вратам на училиште за готвење и подготовка на традиционална медитеранска чинија.

Ова практично искуство е оној што нема да ги заборавиме! Ако некогаш сте сакале да се подготват совршен paella или се обиде својата рака во некои традиционални предјадења јадења, зошто да не почнете со Готвење класа готвач и вкус!

Адреса: C / Paradis, 3

bcnKITCHEN

bcnKitchen Barcelona

Лоцирани се во центарот на Барселона во областа Ел Борн, bcnKITCHEN нудат возбудливи искуства за готвење во уникатен амбиент. Тие, исто така, имаат уште една готвење работилница се наоѓа во внатрешноста на злогласните Ла Boqueria пазар.

Многу од нивните курсеви се во шпанскиот но тие не нудат традиционални шпански готвење работилница на англиски јазик, вклучувајќи и посета на локалниот пазар на храна, како што се La Boqueria. Ако сакате да ги тестираат вашите јазични вештини, зошто да не се земе една од курсеви на шпански готвење и да научат како да се подготви сака на Тапас и Pintxos.

Адреса: C / Fusina, 15

Amaltea

amaltea

Amaltea е популарна Индискиот Ресторант наоѓа во областа Eixample на Барселона. Ако Вегетаријанска кујна е повеќе нешто, зошто да не готварска разбира во Барселона со Amaltea?

Заедно со сестра ресторан Говинда, Amaltea сервираат некои од најдобрите Вегетаријанска кујна околу - и тие се подготвени да ги споделат своите тајни со вас! Готвач Dava ќе ви покаже како да се направи избор на јадења кои се движат од пролетта ролни и басмати ориз морков торта со чоколадо - yum!

Адреса: C / Diputacion, 164

Барселона Готвење

Barcelona Cooking

Комбинирање вкусен оброк со добра чаша вино не е секогаш лесно, за среќа Барселона Готвење сме тука да ви помогнеме! Шпанските Готвење Класа комбинира најдобрите на каталонски и шпански кујна користење на сезонски состојки од Каталонија.

Направи традиционален стартер, супа, paella и десерт спојат заедно со совршена чаша вино. Овој курс готвење, исто така, вклучува посета на пазарот Boqueria да се извор на состојки и можеби разговарате со пазарот продавачите за потеклото на состојки.

Адреса: Ла Рамбла, 58, ppal 2

За стан Барселона

Стан Барселона е една од водечките стан изнајмување на компанијата со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Насловна , Ресторани и храна , Што да се прави и обележани , , , , , , . Обележувач на Permalink .

2 Responses to Готвење Курсеви во Барселона

  1. Лаура Гарсија вели:

    Ох моја добрина, што е одличен класа! Сакам да се обиде овој шпански класи во Барселона во мојата следна престој. Ви благодариме за овој информации!

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>