Топ 5 вино барови во Барселона

Monvinic

Кога се се сведува на лоцирање на различните избор на вина од стакло, шишиња етикетирани од земјите во близина и далеку, и атмосфера која ќе ве однесе далеку, Барселона ви се опфатени. Фантастичната вино барови може да се најде во овој град, а ние сме тука да ви помогне го стесните на само неколку. За сите sybarites така и вино познавачите, оваа листа на топ 5 вино барови во Барселона е за вас!

Vila Viniteca - Barcelona 1. Вила Viniteca

Вила Viniteca Барселона беше основана во 1932 година и е позната да биде еден од најстарите вино барови во градот. Со текот на годините овој вински бар Барселона прерасна во водечки дистрибутер на вина од цела Европа и има акумулирано 13 куќа вина, сега на располагање од страна на стаклото.

Адреса: Carrer dels Agullers, 7

2. Ла Vinya де Senyor

Ова мало место на две нивоа сместени широк спектар на вина од над 400 земји од целиот. Земете по скалите спирала до терасата, каде балконот гледа кон Санта Марија дел Мар црква во 14-от век во срцето на областа Роден додека пак седат назад, голтка на свежи вино, и уживаат во глетката.

Адреса: Plaça Санта Марија, 5

3. Monvínic

Monvínic Barcelona Оваа прилично импресивен вински бар во Барселона датира од 2008 година, а бидејќи е познат по својот модерен ентериер, хармоничен протокот, топло карактер и се разбира огромната колекција од над 60 шишиња од меѓународни вина.

Адреса: C / де ла Diputació, 249

4. Casa Mariol Вино Бар

А каталонски добитна комбинација на домашна Vermut и apertivo (мезе) можете да најдете во овој вински бар во Барселона. Само неколку минути од вино мени Саграда фамилија Casa Mariol е до par, разумни цени, и дава опција да се пополни едно шише да се земе дома.

Адреса: C / Rosselló, 442

Zona d’Ombra - Barcelona 5. Зона Слоновата Ombra

Оваа Барселона вински бар е скриено долж backstreets на готски населба и е докажан да биде тешко да се најде. Зона на Слоновата Ombra предјадења се уметнички направена за да неколку од домот вино како што го извлекува вкус во секој сад. Ѕидовите се обложени со добро вино и има пријатна атмосфера - совршен начин да ја помине вечерта.

Адреса: C / де Сант Domènec del повик, 12

Апартман за Барселона

Стан Барселона е водечка компанија за изнајмување стан со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Барови и Ноќен живот, Дома, Ресторани и Храна и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>