Топ 10 Тапас барови во Барселона

Тапас барови Барселона

Тапас, предјадења и повеќе предјадења! Што е Барселона без возбудата на добар предјадења? Со многу опции на голем барови предјадења да изберете од во градот, имаме составил листа на 10-те места за јадење предјадења во областа Барселона. Без разлика дали сте жител на оваа прекрасна град или поздравија посетителот, оваа листа ќе имаат стомаци завива, устата поење и апетити зуењето! На вашиот знак ... се подготвени, во собата, предјадења!

1. Quimet y Quimet Quimet y Quimet- Barcelona Tapas

Ова семејство во сопственост на таверната има неколку локации ќе се чека за едно попладне собереш ме! Познат по своите исклучителни предјадења, од ѕид до ѕид шишиња од пиво, вино и алкохолни пијалаци, како и една мала група на луѓе кои чекаат во редот за нивниот вкус пупки да експлодираат, Quimet y Quimet е нема да ги разочараме.

Ние препорачуваме лосос со truffled мед, туна полн со кавијар и балсамик сируп или излечи говедско месо со печени домати и црвени пиперки - вкусни.

Музичка кариера del Poeta Cabanyes 25, 08004 Метро: L2 Paral-ДЕГ

2. Cal Пеп

Пречекани со насмеани лица и оптимист атмосфера, Cal Пеп нема проблем прави својот пат на оваа листа! Нудат некои од најдобрите предјадења во Барселона како морска храна послужавник кој вклучува, длабоко пржената каламари, мала пржени ракчиња и два различни видови на риби, или на скара зелени пиперки! Разговор за задоволство!

Барате оригиналност и автентичност? Пребарај не повеќе! Cal Пеп доаѓа високо препорачливо од страна на двете локалните жители и посетители блиски и далечни. Ова Барселона предјадења бар ве поттикнува да се прават резервации однапред за да се обезбеди вашето време е ценет и вашиот вечераат во искуството е незаборавно.

Placa де лес Olles 8, 08003 Метро: L4 BARCELONETA

3. Бар Pinotxo

Bar Pinotxo- Barcelona

"Она што е добро денес?" Ова прашање ќе ве одведе во светот на вкусни предјадења да изберат. Со вкус на нивните традиционални предјадења јадења како што јагне чорба, леќа, наут и со botifarra (еден вид на каталонски колбаси) соодветно проследена со свој пенливо вино Pinotxo, додава еден допир на иновација! Овој легендарен бар седишта 14 луѓе во исто време, што ќе се објасни толпата луѓе лебди над, па задржи тоа во предвид кога сте во посета на овој каталонски класика!

Музичка кариера Ла Рамбла 89, 08.002 Метро: L3 Liceu

4. Ел Xampanyet

Основана во 1929 година, Ел Xampanyet, некогаш ја нарекувале Ca L'Esteve, е пресвртница предјадења бар што има добро конзервирани својот поздравен личност во текот на децении. Оваа мала, но сепак чуден, бар е многу популарен кај посетителите, а не е меѓу тивко места во Барселона.

Ел Xampanyet caters за својата љубов на Тапас и вино, која секогаш е надополнет со разговор и смеа. Дојдете и да се најде место, да уживаат во изборот на сардината, леб со домати или аспарагус, без оглед на вашата одлука што ви дава уште едно нешто да се зборува за!

Музичка кариера де Montcada 22, 08003 Метро: L4 BARCELONETA

5. Ла Cova Fumada

La Cova Fumada- Barcelona Погледни за дрвени врати и долга линија на гладни луѓе, тоа е единствениот начин на кој ќе најдете на оваа мала дупка-во-ѕид предјадења бар! На прв поглед тоа може да се чувствуваат малку преполн, но откако ќе се седи метеж ќе биде последната работа на твојот ум. Во овој момент, најголем проблем

ќе биде изборот што да јадат од менито што вклучува низа на автентични и солени предјадења! Со среќа!

Музичка кариера Дел Boluart 56, 08003 Метро: L4 BARCELONETA

6. Ел Quim

Кога нешто е добро да го задржи во семејството. Ел Quim де ла Boqueria е сигурен пример на вистински семеен бизнис. Ова предјадења бар може да биде ограничена на седишта, но неговата храна е дефинитивно вреди да се чека. Нудат домашна croquettes, печени артишок и парена школки со бело вино, сензационално арома ова Барселона предјадења бар ќе се состанат на вашиот нос пред да го види. Додека сте во Ел Mercat де Ла Boqueria ги запре од страна, вашиот стомак ќе ви се заблагодарам подоцна.

Меркадо де Ла Boqueria, Лес rambles 91, 08.002 Метро: L3 Liceu

7. Morryssom

Morryssom- Barcelona

Овде сум за да уживате во вкусни предјадења на тераса додека го впива сонцето? Morryssom има една прекрасна мала надворешна седење, совршен за оние топли летни месеци. Без оглед на тоа каде што ќе изберат да седат на услугата и избор на предјадења и други јадења се од голема, автентични квалитет! Ако го пропуштите попладне брзање, без грижи; Morryssom ви овозможува да вечераат со нив до 01:00 во работните денови!

Calle Жирона 162, 08037 Метро: L4 Verdaguer

8. Ноу Candanchu

Се наоѓа во срцето на Грација, а наскоро и во вашето срце премногу, Ноу Candanchu охрабрува атмосфера која ги поздравува сите возрасти. Ресторанот нуди широк мени од стандардните Каталонски предјадења, за целосно entrees, сендвичи и салати. Сакате да седат надвор? Тие имаат таа опција!

Placa Де ла Вила де Грација 9, 08.012 Метро: L3 Фонтана

9. Дже Ca

Грациозно цени предјадења и садови од sangria? Што комбинација! Оваа пријателска Барселона предјадења бар не може да биде за вас, ако не уживате во звукот на срдечна смеа, гласно разговор, друштвени келнери и парична казна морска храна инспириран предјадења како mejillones (школки во домати винегрет), која е позната како една од нивните најпопуларни воодушевува! Дже Ca дава тоа бар-како чувство што го посакуваш со еден допир на солиден топлина.

Музичка кариера де Ginebra 13, 08003 Метро: L4 BARCELONETA

10. Cervecería Catalana

Cerveceria Catalana- Barcelona

Времето е сè! Сакате добро место? Стратешко! Cervecería Catalana е добро познат предјадења бар во Барселона чија храна доаѓа високо препорачливо. Најдобрите времиња да се причестуваат во овие ладни предјадења или варен сте во за ручек или за почетокот на вечера.

Музичка кариера де Мајорка 236, 08.008 Метро: L3 Passeig де Грација

За стан во Барселона

Стан Барселона е една од водечките стан за изнајмување компанија со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Насловна , Ресторани и храна и обележани , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>