5 Топ апликации за посета на Барселона

Вчерашниот службениот времето App

Една од најважните алатки за патување е вашиот паметен телефон, тоа е затоа што растечки пазар за апликации сега нуди прекрасни туристички водичи, офлајн мапи, клиент осврти и многу повеќе. Вие не ќе сакаат да бидат фатени во Барселона без водич турнеја на градот крие право во внатрешноста на вашиот телефон. Сите што треба да направите за неверојатен и лесно посета на градот е да се симнете овие пет врвни мобилни апликации и започнете истражуваат.

1. Вчерашниот службениот времето App

Од сите апликации што ги преземате додека сте во Барселона, Вчерашниот службениот времето може да биде најмногу корисни затоа што има толку многу да се нудат во рамките на клиентите препораки. Вчерашниот службениот времето е едно за откривање кој ресторан навистина има најдобар paella, што е спротивно на кои побарувањата ресторан да.

Со оваа апликација можете да ги видите на највисоко оценет ресторан и бизнис по категорија или област и да бидат сигурни дека рејтингот се дадени од страна на локалното население и патниците само како тебе. Вчерашниот службениот времето можете да го користите за да најдете информации за најжешките места во градот кои се зуењето со луѓе, или копаат малку подлабоко да се најде скриени богатство дека можеби дури и повеќето жители никогаш не биле, и не заборавајте да го напуштите вашиот коментари преку на стан за да им помогне на вашите колеги патници.

2. Официјален Барселона Мобилни Водич

Official Barcelona Guide Mobile App

Избегне гужва Барселона Туристичка канцеларија и одат директно на вашиот паметен телефон за in-и-испис на турнеја низ каталонската престолнина. Службен Барселона Мобилни Водич, создадена од страна на Барселона Turisme, ќе стане вашиот најценетата алатка додека во градот.

Оваа око фаќање на стан ќе ви точка во вистинската насока на се што ви би можеле да сакаат во Барселона, како магија Фонтана, Саграда фамилија, и Барселонета Брег. Пристап до големи ресторани, атракции, музеи, и настани ќе бидат во право на вашите прсти, и најдобриот дел е карактеристика на сајтот, вклучувајќи го и системот метро, ​​кои се пристапни офлајн, па никогаш не ќе бидат изгубени.

Park Güell Barcelona, Gaudí App 3. Гауди Барселона

Барселона истражување на Гауди е нешто што многу посетители доаѓаат да се направи, и Барселона Turisme има направено тоа многу лесно за да се движите низ сите на ремек-дела на каталонски архитект со оваа апликација. Овде ќе ги најдете на локацијата, оперативен пати, а цените за влез за неговите најпознати дела во градот како Саграда фамилија, парк Guell, и Ла Pedrera.

На Најдобрата карактеристика за овој стан, и зошто тоа е во вредност од купување, е дека откако ќе пристигне во вашата дестинација Гауди, ја претвора во свој личен туристички водич обезбедување писмени информации и аудио водич. Сите вашите прашања ќе бидат одговорени преку оваа апликација со широко познавање на покојниот архитект и неговите уметнички визии.

4. CAT112 Итни служби App

Безбедноста е најважна, а понекогаш и повеќето заборавен дел од кои имаат неверојатен одмор. Овој стан е неопходност во градот, се разбира, не се очекува да се службите за итна помош, но секогаш е подобро да се биде безбеден од жал. Советот на општината има развиено овој стан во неколку различни јазици, меѓу кои англиски, француски, германски, како и кинески.

Кога ќе преземете CAT112 стан те внесување на вашите лични податоци што го прави многу лесно за итни responders да подобро лекување на вашата состојба, тој исто така пристапува вашата локација, па тие знаат точно каде да ве најдам. Вие не треба активирање кодот за пристап до неговите карактеристики, само прашајте го Вашиот обезбедувач на сместување.

5. Ноќен живот Барселона стан Catwalk Barcelona, Nightlife App

Барселона е симбол за ноќен живот, но кога сè е секогаш зафатен, тешко е да се знае каде ќе биде најдоброто место за вас, ноќен живот Барселона стан помага олесни вашиот конфузија со давање детални информации за сите неверојатни барови и клубови во градот.

Во стан вклучува описи и осврти на сите жаришта, а исто така ви покажува каде тие се наоѓаат на мапа. Можете да пребарувате користејќи ја својата тековна локација или по категорија, па можете да бидете сигурни дека нема да се заокружи во хеви метал бар кога навистина сакаат Топ 40 хитови.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

Апартман за Барселона

Стан Барселона е водечка компанија за изнајмување стан со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Старт, туристички водич, Корисни информации и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>