На најдобрите велосипед Турс и изнајмување во Барселона

Велосипедизам Барселона

Истражување на Барселона на две тркала може да биде одличен начин да се види на градот. Тоа е брз, лесен и да не зборуваме за голема забава! Каталонскиот главен град нуди широк спектар на услуги циклус, за локалните жители и посетители, од изнајмување на велосипеди за да целосно воден циклус тури. Тука се и некои од нашите омилени компании велосипед изнајмување и тура во Барселона, за да го направат вашиот престој токму тоа малку повеќе возбудлива!

Нашите врвни велосипед изнајмување и туристички претпријатија во Барселона:

 

1. Ajo Велосипеди

Се наоѓа во населба Raval, Ajo Велосипеди е совршен за оние кои бараат да се истражуваат градот на свој темпо. Може да се изнајми велосипед од малку, како и 4 € и да видиме што Барселона има да понуди на свој термини. Тие исто така нудат приватна група патувања за групи на пријатели, водени од страна на експерт низ градот, можете да очекувате да видите скриените катчиња на Барселона и неговите најпознати знаменитости.

AjoBike Barcelona Bike Tours

2. Челик Магаре Турс

Челик Магаре Турс нудат големо искуство за да се откријат скриени скапоцени камења на Барселона, далеку од метежот и вревата на најпрометните области на Барселона! Вие би можеле да се најдат себе си пробаат најдобрите patatas bravas во Барселона, истражување на уникатни атракции како што се болниците де ла Дедо Кру з Сант Пау и можеби дури и запирање на натпреварот за играта на пинг-понг на патот на плажа! Секоја тура ветува дека ќе биде различен во челик Магаре Турс се грижиме нивните тури до секој поединец група.

3. Масти Гуми Турс

Види волшебна место на Барселона и да се истражуваат историјата на две тркала во рацете на експерт водич, истражување на сите главни атракции и многу повеќе. Масти Гуми водичи навистина знаат своите работи! Постојат голем број на постојки по должината на турнеја, што значи дека луѓето од сите возрасти и способности велосипедизам се добредојдени. Ако може да се вози велосипед, сте во!

4. Зелената Велосипеди

Зелени Велосипеди нудат двете група обиколки и приватни тури низ градот. Истражуваат некои од најдобрите погледи на Барселона, како што готски квартал и Барселонета Бич, во рацете (или тркалца) на локален водич. Компанијата има водичи во голем број на јазици, меѓу кои англиски, холандски, шпански, германски и италијански! Донесе на деца заедно премногу, шлемови и детски седишта се бесплатно!

Фенси промена на сценографијата?

За оние кои сакаат авантура, зошто да не се истражуваат Колсерола и Garraf масив планините околу Барселона? Постојат голем број на велосипедизам работат низ планините, совршен за било кој љубителите на природата или авантура на азил!

Тера диверзии обезбеди голем број на патувања за различни способности, кои може да се земе поединечно, како дел од група или во друштво на водич повеќејазична. Велосипедистите со Тера диверзии добијат дневни спортски осигурување заедно со бесплатна вода и грицки за да се задржи ви се случува!

Bike Tours and Rental Barcelona

Ридот Монтџуик Велосипеди вози

Уште еден одличен начин да се види градот е возење велосипед низ ридот Монтџуик, каде што може да се очекува да уживаат во спектакуларен поглед на градот, како и некои големи места, како што замокот Монџуик и на Олимпискиот стадион. По, ви препорачуваме да се упатат кон Plaça Espanya за уште некои излети, земајќи Avinguda Paral-паралела кон статуата Порт Вел и Колумбо!

Барселона е Велосипеди Пријателски

Барселона во моментов е рангирана како седумнаесетти во однос на велосипед-пријателски градови и постојано се стреми да се подобри по ова. Неодамнешните корекции вклучуваат ограничување на брзината, задолжително користење на шлемови, семафори за велосипедисти и велосипеди овозможувајќи пристап до метро станици и други начини на транспорт низ градот.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

Апартман за Барселона

Стан Барселона е водечка компанија за изнајмување стан со седиште во Барселона. Тие имаат над 900 Барселона станови за изнајмување за краткорочни и долгорочни престој, како и станови за продажба.
Овој запис беше објавен во Активности, Насловна, туристички водич и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>