PortAventura тематски парк: Сите Вие треба да знаете за забава семејство авантура

деца PortAventura паркот

Без разлика дали сте во посета на Каталонија со деца или сте само би сакал да се ослободи својата внатрешна голема дете за ден потоа PortAventura тематски парк е совршен ден патување од Барселона за вас. Се наоѓа во близина на Салоу Коста Dorada, вие сте сигурни да имаат пријатно време, бидејќи тоа е една од главните тематски паркови на Шпанија. Вози движат од некои од највисоките ролери coasters во Европа за атракции, особено дизајниран за помладите. Постои дури и возбудлива воден парк кој е идеален за оние кои се на жешките летни денови во Барселона. Доаѓаат заедно за возење како што ви даде увид во оваа прекрасна тематски парк само еден час од Барселона, и своите неверојатни емисии и настапи.

PortAventura Атракции

Furius Baco PortAventura Barcelona PortAventura има шест различни тематски области, секоја со своја уникатна атмосфера. Се прошета низ Мексико и да видиме антички Маите урнатини, или да минете во текот на Далечниот Запад и да се доживее вистински американски Западен градот ... Но, патувањето не запира тука! Исто така, постојат области Полинезија, Кина и Медитеранот да се откријат, како и зоната SésamoAventura за навистина помладите. Има таков широк спектар на атракции во PortAventura дека сте сигурни да се најде омилени возење, па тука се и некои од најпопуларните за да го започна: - На Шамбала, највисоката тобоганот во Европа, секогаш ни се чини да се добие адреналин раздвижени. - Бесни Baco ќе катапулт сте високо над земјата. - На Tutuki Splash, заспан вулкан, ќе ви се впие. Ако се истражува со млади деца, проверете тематските област Сусам Улица со тони возбудливи прошетки.

PortAventura воден парк  

PortAventura Aquatic Park Ако сакате да се излади и да се испробаат некои големи слајдови и бран базени, тогаш проверете го Коста Caribe Водната парк на PortAventura, која опфаќа повеќе од 50.000 квадратни метри. Родителите можат да се релаксираат со базен Paradise Beach слушање на реге музика, додека децата се справи кралот Khajuna вода слајд. Овој воден парк е задолжителна по долго, топло ден на истражување се друго што PortAventura има да понуди.

Забава

Temple of Fire PortAventura Многу спектакуларни емисии и настапи се одржи во текот PortAventura тематски парк во различни периоди од денот, иако од најпопуларните демонстрации се случи во вечерните часови. Тоа се однесува на Храмот на огнот и Бенг Бенг Вест шоу за нешто целото семејство може да уживаат заедно. На Cirque du Soleil е дури и се познати да се направи натпревари по повремено паркот! Проверете календар на паркот за сезонски посебни настани, како што се нивните тема Ноќта на вештерките, исто така.

Важни информации

Tutuki Splash PortAventura PortAventura се наоѓа на околу еден час надвор од Барселона со воз. Можете да добиете директен воз од Естацио де франка, Passeig de Gracia или Сантс. Да се ​​направи полесно, може да се купи вашиот билет за воз и тематски парк влез билет заедно на железничката станица. Цените на билетите ќе започне во околу 45 € за возрасни и 39 € за деца. Ако ги купите поминува за повеќе од еден ден ќе добиете попуст. За повеќе информации, посетете ја PortAventura сајт.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Насловна, Што да се стори и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>