Топ 5 Beachfront Клубовите во Барселона

Ноќен живот Барселона

Еден од најпопуларните атракции на Барселона е неговата енергична ноќен живот. Многу од ноќни клубови Барселона остане отворена до 6 часот наутро, со фиеста демони и љубителите на партијата фрлање форми и дружење на целиот пат во пиш утрински часови. А лето патување до Барселона, едноставно, не би била комплетна без доживува уникатната енергија на Барселона плажа клуб! Кејот шеталиштето на Порт олимписки има различни избор на шик и возбудлив ноќни клубови, сите со спектакуларни погледи на Средоземното Море. Читај на за нашата селекција на врвот Барселона плажа клубови и ајде Земи го партија почна!

1. CDLC CDLC Morrocan desks

Carpe Diem Гарнитури клуб (CDLC) е една од повеќето модерни и шик клубови плажата Барселона. Нејзините Мароко и ориентален стил декор има трендовски модерен допир. Кревети дневна внатре и на отворено тераса покануваме да се разладите во стил. Можете да започнете вашиот вечер со луксузен оброк во ресторан CDLC екипа која е специјализирана за фузија стил кујна. Омилени вклучуваат CDLC суши ролна и крцкави забен камен туна. Нарачате стомна со нивните вкусни свежо направи sangria да ја придружува вашиот оброк.

Opium Barcelona Nightlife 2. Опиум Барселона

Опиум Барселона е најголемиот клуб плажата во Барселона, и ја има највисоката тераса на плажа, кој е совршен за земање на пауза од танцувањето и музиката внатре. Тие организираат возбудлив настан тука секоја вечер, а исто така домаќин на еден од најдобрите електронски музички фестивали, WEDJ's фестивал. Ова се случува секоја среда од јуни до септември, со резидент диџеи загревање за врвни меѓународни гости, како Тиесто, Avicii, и Steve Aoki.

3. Пача Terrace Sotavento, Barcelona

Паца е уште еден популарен ресторан и клуб заедно Порт олимписки шеталиштето, претходно познат како Sotavento. Одат рано да уживаат во некои кава на нивните тераса и впие во фантастична море пати. Ќе може да има еден касај да јадат тука, да уживаат во неколку рунди на пијалоци вклучувајќи свежо меша коктели, и танцуваат на ноќта далеку.

4. Затемнување на хотелот W W Hotel Eclipse Skybar

Hotly падна како една од најпознатите "во" места за странски посетители, на Eclipse Skybar се наоѓа на 26-ти кат на пет ѕвездички хотелот W. Нејзиниот неверојатен пати опфати Монџуик, Медитеранот, и светлата на градот се протега низ хоризонтот подолу. Оригинални и вкусни коктели нивните се препорачува, како што се освежува лубеница Мартини, и има голем избор на безалкохолни молотови премногу. Ако сте овде за време на летото, проверете Влажни дек хотелот Ваарсенбург летна серија, ексклузивен базен партија каде можете да уживате пијалоци и музика во релаксирана и елегантен амбиент.

5. Шоко Shôko Barcelona nightlife

Оваа порта олимписки клуб плажата издвојува по својот декор шик Фенг шуи. Шоко е исто така познат по својата тема ноќи и партиите. Тие домаќин на-партии, откако за концерти на суперѕвезда изведувачи како што се Лејди Гага, Елтон Џон и Мадона, и имаат дури и беше домаќин на по-страни за филмови вклучувајќи мамурлакот и паранормални активности. Оваа точка, исто така, нуди мени вкусна вечера пред да танцуваат на ноќта далеку.

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Барови и Ноќен живот, Дома, Ноќен живот и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>