Топ 5 совети за патување во Барселона

Пристапни туризам, Casa Batlló

Посета на Барселона е искуството на својот живот; Но, како што сите знаеме, квалитетот на искуството зависи од деталите. Веднаш штом ќе излезам вашата рутина треба да се разгледа каде да остане, што да јаде и како да се трошат вашето време и пари. Сето ова планирање понекогаш може да биде тешко да се целосно да се релаксираат. За среќа, имаме неколку совети кои ќе направат вашиот одмор во Барселона како мазна како е можно!

Barcelona travel tips Buycelona 1. Барселона сувенири онлајн

Зачувај вашето време, и да направат најголем дел од правите она што навистина го сакате со секоја минута! Buycelona.com е најдобрата алтернатива за потрага по часа на крајот за совршен подарок да ги донесат дома да сакани. Оваа онлајн продавница нуди широк избор на уникатни подароци направени токму тука во Барселона. Нивната голема селекција вклучува салама и сирење, традиционални колачиња, па дури и не-it-yourself paella комплет. Исто така, постојат некои големи идеи за подароци за деца. Вашиот добрите погодно може да се испраќаат директно до вашата домашна адреса. www.buycelona.com

 

2. Победи на редици во парк Guell Park Güell view, Barcelona

Со толку многу разгледување да уживаат во Барселона, тоа е најдобро да бидат подготвени. Парк Guell е на врвот повеќето мора да-do листи, како и посета на украсни област за да се види на Гауди иконите змеј статуата е дефинитивно препорачува. Влезот е ограничен и редици може да бидат доста долго, па од вашата резервација на билети до три месеци однапред, можете да се осигура дека ќе се доживее еден од најголемите ремек-дела на Гауди во Барселона. Сепак, дури и ако не се во главната област, остатокот од паркот е, исто така, го одзема здивот и има спектакуларен поглед на градот и Средоземното Море. Оди до www.parkguell.cat да купат влезници!

3. 3D туристички водич во Каса Batlló

Casa Batlló, уште еден од архитектонски ремек-дела на Гауди, неодамна лансираше 3D аудио турнеја, која обезбедува ексклузивно увид во животот и визијата на Гауди, а неговата спектакуларна модернистичка реновирање на овој објект. Иновативната технологија отсликува дизајн и детали за Casa Batlló на начин никогаш не сте виделе порано. Се наоѓа на престижниот булевар на Passeig де Грација, овој дијамант е еден не треба да се пропушти.

4. Размислете за купување на правото метро и автобус помине Barcelona traveller tips metro

Иако застрашувачки на прв, Барселона метро и автобус систем е всушност многу лесно да дознаам. Можете да ги купите Т10 билет, кој ви овозможува да се направи 10 патувања. Овој билет може да се дели од страна на неколку луѓе, што го прави совршена опција за семејство или група на пријатели. Друга опција е Hola BCN помине. Ова помине овозможува неограничен број на патувања за 2 дена, 3 дена или 5 дена. www.tmb.cat/en/bitllets-i-tarifes

Без Соба Барселона 5. Запознајте Барселона на вашиот последен ден, багаж без

Не багаж е многу удобен сервис кој собира вашиот багаж од вашиот хотел или стан и транспортира до аеродромот. Вашите лични предмети се чуваат безбедно во своите депозит во Терминал 1 или Терминал 2 на Барселона Ел Прат Меѓународниот аеродром, се додека не дојдете да ги собирам. Резерви на интернет за 10 € за прв кеса и 3 € за секоја дополнителна парче. Вашиот багаж е осигурано до 3000 €, за дополнително спокојство. Зошто да не ги искористат предностите на оваа голема услуга? Проверете нивниот веб-сајт www.no-luggage.com

Користете ги овие практични инсајдерски совети како да се направи вашиот престој во Барселона вашиот најдобар одмор досега!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во потполност."
Овој запис беше објавен во Насловна , туристички водич и обележани , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>