Топ 7 Спортови на вода во Барселона

Сурфање на ветер Барселона

surfing-main Кога летото сонце е во полн замав и нема подобар начин да се разладат, отколку да се упатат кон еден од многуте плажи во Барселона. Иако опуштање во сонцето е секогаш опција, плажите тука нудат толку многу возбудливи вода спортски активности. Ако сте во потрага да се активни, изберете нешто од кајак за сурфање на ветер и знаеме дека ќе бидат задоволни. Одат кон водата и да се подготвени за незаборавен Барселона плажа искуство!

1. боречка

Сурфање на ветер, една од најпознатите интензивна спортови на вода, е идеален избор за оние кои се во потрага по нешто предизвикувачки. Ако се чувствувате за тоа, проверете Escola де Vent која нуди лекции и излети на Медитеранот. Оваа Барселона вода спорт е дефинитивно мора за оние од вас кои сакаат да пробаат нешто исклучително активна, но многу забавно!

2. Kayaking

Можете да уживате во кајак на плажите Барселона или главата на еден од градовите во близина на плажа еден ден патување. Компании како Екскурзии Барселона нудат прекрасно патување до Коста Брава, каде можете да хоп во кајак и одјавување на здивот пештери и морски живот на Медитеранот.

3. ДПЛ SUP-300x166

СУП, исто така познат како Stand Up Гребло, стана една од најпопуларните спортови на вода наоколу во изминатите неколку години. Хоп на она што изгледа како огромен даска за сурфање и главата на средината на Средоземното Море. Има многу места кои нудат излети како СУП Барселона и Surf куќа BCN за почетници и експерти слично. Тоа е совршен начин да се биде активен со некои пријатели!

sailing barcelona 4. пловење

А релаксирачки едрење патување е одличен начин да уживаат во вода. Иако повеќе ниски клуч вода спорт, тоа дефинитивно се движите. Проверете Skyline BCN, компанија која ги нуди сите видови на пловни авантури. Можете дури и може да се резервира приватна турнеја ако сте во потрага за нешто малку повеќе специјални на таписерии Медитеранот.

5. Flyboarding

Оваа вода спорт ги повикува сите вас екстремни спортови ентузијасти таму! Оваа активност ќе сте се вее високо над Средоземното вода со авион пакет прикачени на вашите нозе, соборување на водата под тебе, прави да се чувствувате како вистински суперхерој. Flyboard Барселона нуди група излети па ако ова звучи како тебе, не двоумете се да се регистрирате!

6. џет ски Jet-Ski-Barcelona-Tours1-300x164

Фенси океанот воздух дува низ косата, а земајќи во некои од најубавите погледи на Барселона? Регрутирање на џет ски е добра опција за вас. Можете да уживате во Барселона џет ски турнеја по должината на плажите во Барселона и да се во уникатен поглед на хоризонтот на градот, како ви одат. Гледам нагоре џет ски BCN и Барселона џет ски да започне вашата вода спорт возбудлив авантура.

7. Сурфањето

Насловот на убава Медитеранот со даска за сурфање е една од најпознатите зацврсна чувства. Мирните води на Медитеранот се добра опција за оние кои се само на почетокот во оваа вода спорт. Дали грабање на даска за сурфање и преземање на бранови во раните утрински часови или во текот на денот, на сурфање искуство овде во Барселона, ќе биде еден да се запамети. Проверете BoxBarcelona или Pukas Сурфај Escola да се регистрирате за лекции!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Старт и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>