Топ 7 сладолед Продавници Барселона

eyescreamfriends Барселона

Топла летото времето почнува да поминува во Барселона, а тоа значи дека луѓето се поминува повеќе време надвор и на плажа. За време на еротика ден, не постои подобар начин да се победи на топлина отколку да се занесе во некои освежителен сладолед. Има толку многу вкусни сладоледи продавници во Барселона кои нудат традиционални вкусови, како и многу надвор-of-the-обични вкусови. Ние се бере 7 од најдобрите продавници за да ви помогне да го изберат правото место за вас.

1. Gelaaati Ди Марко

Ова сладолед продавница се наоѓа зад Catedral де Барселона, што го прави совршено место за да го дофати нешто слатко и уживајте на скалите на катедралата. Она што ја прави Gelaaati така уникатен е нивната спектар на солени вкусови заедно со слатки вкусови. За оние кои се чувствуваат авантуристички, повелете и обидете се пармезан и маслиново масло вкусови на! Се упатат тука со некои пријатели и да добиете асортиман на солени и слатки вкусови да ги споделите. Gelaaati е задолжително при одење околу Ел Gòtic соседството.
Музичка кариера де ла Libreteria 7

ottimo сладолед 2. Ottimo

Ottimo создава со највисок квалитет, природни сладолед со истовремено додавање на автентичноста, бидејќи на нејзината локација во необичниот областа на Грација. На природните состојки се направени во различни вкусови, кои вклучуваат свежа јагода и прекрасна "DULCE де Leche (тврд карамел). Тие дури имаат избор на глутен и лактоза слободен мраз креми за оние кои бараат алтернатива. Можете да уживате во сладолед (или две!) И на културата во Placa де ла Вила, кој е во право надвор.
Placa де ла Вила де Грација 15

3. Belgious

Ова Барселона сладолед продавница се наоѓа во областа Ел Gòtic што го прави совршена продавница да патувам со по разгледување или вечера. Belgious зема сладолед на следното ниво, бидејќи на нејзиниот фокус на свежи состојки и уникатен вкус. Некои од креативни и омилени вкусови вклучуваат Розмари, Црна Маслиново, и манго. Покрај тоа, Belgious прави некои од најдобрите белгиски вафли и crepes дека се прекрасен прилог на сладолед.
Музичка кариера на Слоновата Avinyó 50

4. Eye крик и Пријатели

Како можеш да кажеш од името, ова е дефинитивно интригантна избор. Со близина на BARCELONETA плажа, око крик и пријателите е добра опција сладолед по релаксирачки ден на водата. Ова Барселона слаткарница за сладолед нуди едно возбудливо полнењето на своите веќе вкусни сладоледи - симпатична googly очи. Овој детал додава забавно дел на сладолед, совршен за деца!
Passeig де Хуан де Borbó 30

5. Vioko

Оваа слаткарница за сладолед додава гастроном свртување кон вашиот традиционалните сладолед. Тие не само што нудат сладолед, но, исто така, чоколади и десерти, ако сакате малку нешто повеќе. Некои од нивните дестинации се плодовите на шумите Кукла, виски и орев, и Lychee. Ако сте во потрага за нешто повеќе пронаоѓа од вашата редовна сладолед продавница во Барселона, Vioko додадете во вашата листа на места за да се упатат кон ова лето!
Passeig де Хуан де Borbó 55

delacrem Барселона 6. Delacrem

Крем на мраз Delacrem е дефинитивно за оние кои ги третираат нивните сладолед како начин на живот. Сите нивни сладолед се направи свеж дневно, обезбедување на најдобар квалитет за секоја од нивните клиенти. За секоја од вкусовите, состојките се избрани внимателно и целиот процес се врши со голема детали на целиот пат до сладолед е во раката на клиентите. Сите мраз креми тука се глутен овозможувајќи секој да уживаат во своите рачно изработени селекции. Стоп од оваа Барселона сладолед продавница за навистина оригинални искуство.
Музичка кариера на Слоновата Енрик Granados 15

7. Amorino

Наоѓа на Las Ramblas, Amorino е совршено место да се запре текот на летото, по долго ден на истражување на градот. Ова сладолед продавница е основана на страст за изработка на најдобар сладолед таму, и клиенти сигурно ќе се согласат дека е по обидот на еден од многуте вкусни вкусови. Со многу нови и традиционалните вкусови, вие дефинитивно ќе се најде вкус кој ви е доволна, како amarena цреша, кокос, и тирамису. Ние Ви препорачуваме да добие конус за да го видиш прекрасен цвет дека вработените се создаде од сладолед!
Las Ramblas 125

Сладолед е совршен за ладење лекување за жешка лето во Барселона, така бидете сигурни да престане со еден или сите од овие уникатни продавница за сладолед за една навистина освежувачки вкус на градот.

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Места , Ресторани и храна , лето и обележани , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>