Урбани Спас во Барселона - Најдобрите места за одмор и релаксација

Aire де + + Барселона

По разгледување на хард ден во Барселона, можеби ќе сакате да се земе еден миг да се и имаат одмор попладне на уживање во урбаните бањата Барселона. Постојат многу опции, кои се движат од една риба педикир, да се топли термални бањи во Барселона, или повеќе традиционални спа стил. Значи, каде што треба да се свртиме за ладни аква поправам? Проверете еден од овие водени wonderlands ...

Арапски Купатила: урбана бањата во Борн

Придобивките од термални води веќе долго време се ужива, од старите Римјани на Арапите. Но, она што не може да се знае е дека Маврите всушност остави некои бањи подвиткано под Passeig de Пикасо, кој сега стана Aire де Барселона, една од најпопуларните урбаните бањи во Барселона. Пристигне во определеното време и дискретни персонал ќе ве поздравам со крпи и специјални обувки за во внатрешноста на оваа ексклузивна спа Барселона. Работа на вашиот пат надолу по скалите свеќи и ти веднаш забележите арапски стил музика и ласкави осветлување, кои нежно се пополни засводен области.

Се релаксираат и развивам

Прво што ќе видите на пареа соба, која е супер сила и ништо слично на повеќе неодлучни оние што често се најде во спортски сали. Но, најдобриот дел е само по оваа: колекција на базени на различни температури. На прво кога ќе влезат на топол базен (97 ° F), можете едноставно да се чувствуваат малку како да сте во бања. Но го следат овој со топол базен (104 ° F) и студената базенот (61 ° F), пред да се врати топлото базен и ќе забележите ефектот за смирување.

Масажа и џакузи

Ако, исто така резервира терапевтска масажа, еден член на персоналот тивко доаѓа до вас да се најде - тие може да ви самото место од страна на бојата на вашата маншет. Скриени од погледите, тогаш добиваат нежна масажа на топол мермерна плоча. По туширање, се упатат кон пределот на џакузи и консолидирање на масажа со меки pummeling на вода авиони.

Секако ваквата Барселона термални бањи се многу популарни (особено за време на викендите), па книга напред.

Риба педикир во Барселона

? Бараат алтернатива вид на педикир во Барселона Риба педикир ја преминал од Азија, каде што луѓето веќе долго време се намалување на уморни нозе во резервоари на Garra rufa риба, во обид да се ослободат себеси од грижи на денот - како и многу сува кожата. Сега овој третман е достапен во срцето на Барселона.

Аква блаженство Риба Спа риба спа-Барселона

Наоѓа на Carrer Comtal (погодно за шопинг уморни нозе!), Центарот на Аква блаженство е малку оаза на смиреност. Пред третманот, козметика проверите вашите нозе и да ги мијат со 100% природен сапун за да се осигури дека тие ќе се направи здрав оброк. Но никогаш не се плашам - Garra rufa риба се специјално се користат, бидејќи тие немаат заби. Седиште удобно само над еден тенк, нозете полека се спушти во. Чувството е веднаш скокотлива, но на поривот да кикот смирува неколку минути, а потоа да се чувствувате малку како нозете се лебди во џиновски чаша шампанско. Како што можете да голтка чај или кава, рибата прилежно се дојде до работа, која не остава дел од ногата untended. Движењето на крајот lulls во опуштена состојба.

Потоа, нозете се оставени особено неспокојот и може да се надополнуваат вашата риба педикир со традиционален, или масажа.

Повеќе урбани бањи во Барселона

Додека погоре може да биде некои од најпознатите иновативни начини да ја ослободат назад во градот, има многу други бањи во Барселона. Добие нокти додека слушање блуз и грицкаат на пусти вклучена на блаженство Спа хотелот Ваарсенбург. И во близина Plaça Espanya ќе најдете Agua & Вида, во која има термичка кресло за доверливост. А патувањето во еден од овие урбани повлекува е луксузен начин да се опуштите за време на вашиот престој, одмор во Барселона.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Старт и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>