10 од најпопуларните Тапас во Барселона

Croquetas предјадења Барселона

Можеби сте тип кој е удобно со постојано се обидува различни видови храна, или можеби не. Во секој случај, искуство на предјадења е суштински дел од секој празник Барселона. Каталонскиот кујна е и вкусни и разновидни, а овие залак големина делови се совршени за споделување со пријателите. Еве неколку предлози за да се разгледа кога ќе се истражуваат најдобрите предјадења во Барселона.

1. Пан един tomate - мора да се има TAPA

А подреден на речиси секоја вечера тука во Барселона, "пан един tomate" е фирма омилен. Ова вкусно јадење е направен со свежо тост леб прелиена со squished домати, сол, маслиново масло, а понекогаш и малку триење на лук. Оваа листа ќе ви сонува за повеќе во ниеден момент! Следниот пат кога ќе се расположени за предјадења во Барселона, не заборавајте на "пан един tomate."

2. Patatas Bravas - Твојот Омилен Фрид Компир

Мислам шпански преземе во врска со помфрит, бидејќи тоа е она што patatas bravas во Барселона личат. Овој вкусен оброк на пржени компири врвот со уникатен зачинета сос е TAPA дека секој сака! За среќа, можете да најдете на овој TAPA речиси насекаде во Барселона, и секој пат кога ќе биде поинакво искуство, бидејќи секој ресторан додава свој пресврт.

3. Bombas де Queso - експлозивно Вкусни

Tapa bombas de queso barcelona

Личи Croquetas, овие Барселона предјадења вкус вулгарен пире од компири. Ако сакате нешто различно да Croquetas, но ги содржат истите одличен вкус, тие се добра опција. Барселона "bombas де queso" секогаш се одличен избор кога се во потрага по брз и пополнување ужина за да ве ќе.

4. Croquetas - Некои од Yummiest!

Овие мали пржени каснување може да има многу различни пломби и вкус ќе ви се допадне. Без разлика дали сте шунка и сирење вентилатор, вентилатор печурка, или пилешко вентилатор, ќе ви се допаднат на Croquetas во Барселона. Од вкусно состојки се меша со пире од компир во внатрешноста, со крцкава пане слој од надвор ", Croquetas" ќе хит на самото место во секое време.

5. тортилја де Patatas е Вкусно TAPA!

Се добие слика на рамен, невкусни круг користи за tacos и Тунел надвор од вашата глава. Сега мислам дебели, меки, компир и јајце-исполнет омлет. Изберете од различни tortillas, направени со тиквички, домати, кромид, и друг зеленчук. Ова е или служи топла и свежо, или се излади, и е вкусна TAPA во Барселона.

6) Маслинки - Навистина многу вкусен! Tapas Olives Barcelona

Маслинки може да бидат подготвени во голем број на начини, но гласините се дека Шпанија го прави тоа многу добро. Кога сте надвор за предјадења во Барселона се обиде нарачување маслинки кога ќе ги видиш. Секој готвач нив marinates поинаку, некои случаи се користи лук и различни семиња, додека други го додадете шпански вино и асортиман на свежи зачини. Една работа е да се има предвид кога наредил маслинки во Шпанија е дека тие се некаде полнети со сардината. Ако рибата не она што го бараат е, бидете сигурни да се спомене тоа.

7) Кажи сирење!

Ако сте љубител сирење, тогаш ова е очигледен избор за вас. Сирење послужавник предјадења доаѓаат со различни сирења, почнувајќи од најдобрите Manchego и други козјо сирење, за повеќе благи и свеж вкус на сирење. Ако се служи леб на масата, не заборавајте да се спаси малку за кога ќе пристигне на послужавник, како и повеќето сирење вкус најдобро на врвот на еден топол крцкава парче.

8) Каталонски колбас

Колбас предјадења во Шпанија доаѓаат во многу варијанти, како што се "домати", "botillo", "salchichon", или "morcilla". Нивните слатки месен Танг плик вашиот вкус-пупки и дали се служи ладна или топла нивните различни вкусови се сосема уникатна.

9) Печурка се нешто величествено!

Ако се сметате себе си печурки љубовник, тогаш овие вкусни третира ќе го фати срцето и стомакот! Печурки предјадења често се подготвени со маслиново масло, лук и свежо зачини, совршено во комбинација да ги изнесе своите вкусови. Многу како и повеќето предјадења во Барселона, секој готвач подготвува овие поинаку, па ги пробате неколку пати, и да видиме што предјадења бар има вашиот омилен печурки.

10) Piquillo Пиперки полнети до совршенство Poquillo pepers barcelona

Кога ќе го слушнете пиперки, што може да мислам зачинета. Овие пиперки не се топли, сепак, тие се вкусно слатко, и полнети со посебни сирење, месо, или морска храна, со солени солена / слатка комбинација. Овие пиперки се екстра вкусен кога заросеше во маслиново масло, и совршено придружена со рунда на "Пан един tomate."

Изборот е ваш, но ако изберете еден од овие десет предложи предјадења во Барселона, ќе ја напуштите задоволни во секое време. Секој од нив е преполн со нездраво голем вкус, оставајќи вашите непца сакаат повеќе. Можеби следната ќе биде подготвен да ја напушти својата удобност зона и да се обиде нешто ново по толку успешно вкусни искуство.

Слободно можете да оставите коментар подолу!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Насловна , Ресторани и храна и обележани , , , , , , , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>