Урбана улична уметност во Барселона

Endessa Паралелно Барселона улична уметност

street art gótico barcelona Барселона има добро заработил репутација за подем графити и урбана уметничка сцена. Ако сте тука за одмор зошто се ограничи на само посета на галерии и музеи, кога можете да ги видите прекрасните Барселона улична уметност во речиси секоја населба? Откријте Друга преземе за уметност во Барселона, и истражуваат како овој жив и креативниот град изобилува со оригинални ознаки, матрици и мурали. Некои од парчиња на уметнички дела се добро познати, додека други остануваат скриени скапоцени камења. Без разлика дали сте нови на Барселона или живеат тука со години ние Ви препорачуваме да го отворите вашиот очи малку пошироко следниот пат кога ќе помине низ улиците на областа готски, Raval, роден, или навистина никаде на друго место.

Преземе Барселона улица стил турнеја street style tour barcelona

Наместо да се чека да се сопнуваат врз овие Барселона урбана уметност нагласува можете да проверите Барселона улица стил Трката на кој стручно ќе ве води низ некои од најинтересните улична уметност жариштата Барселона има да понуди. Турнејата исто така се истакнува избор на повеќе подземни современи уметнички галерии во градот. Водичите се запознае со работата и стилови на многу локални уметници и нудат уникатен увид и анегдоти кои ќе ви даде поголема свест за урбана култура во Барселона. Тури се бесплатни, но донации се очекува, но, доколку мислите дека заслужува една тура. На соодветен износ на теренот во ќе биде помеѓу 7-10 евра и нејзините добро вреди за сите непокриениот уметнички дела и увид што се ќе уживате. Ако имате среќа, вие може дури да фати поглед на некои локални познати личности како што Ромб, Ocabrita или Ел Gordo.

Барселона урбана уметност нагласува

endessa parallel barcelona Иако не можеме да подарите на сите детали на Барселона улична уметност турнеја, можеме да ви ги споделите во врска каде што некои од жариштата се, ако одлучите да се погледне за нив самите. Врвот на нашата листа е Jardins де лес Tres Xemeneies, надвор Авенида Paral-паралела. Овој парк е особено посебен по тоа што е законски дозволено да се наслика тука, па ѕидовите менуваме секоја недела.

Следна е "Casa okupada" клеча на Рамбла del Raval, со џиновски фреска која е лесно да се на место. Бидете сигурни да се погледне на мурали со отров, светски легендата, во Валтер Бенјамин градини. Clet Авраам, познат по неговото уметничко дело знак сензационални сообраќај, има неколку парчиња кои можат да се најдат во родени. Поблену е особено густа со Барселона урбана уметност и има свој пат. И, се разбира, не пропуштајте ја Барио Gótico каде што можете да најдете неколку парчиња со легенди како што се Pez и Kram.

Откријат различни Барселона улична уметност во секое време

Ако имате некои слободно време, пробајте на над рута и да се земе вашата турнеја barcelona street art Барселона најголема улична уметност и најхрабрите дела. Урбана уметност може да се најде во текот на целиот град; вие само треба да знаеш каде да се погледне. Имајте на ум дека уличната уметност проекти имаат тенденција да доаѓаат и си одат, и ако имате среќа доволно за вас може да се добие можност да видите некои од најзначајните тековни проекти низ целиот град. Значи, ако сте заинтересирани за улична уметност и урбана култура во Барселона, да ги преземе Барселона улица стил турнеја или истражуваат градот и за себе. Во секој случај, тоа е одличен начин за да ги видите на градот од поинаква перспектива во секое време.

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Старт , Што да се стори и обележани , , , , , , , . Обележувач на Линк до .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>