Со вкус на различноста - 5 Не-шпански ресторани во Барселона

Етиопија храна Барселона

Понекогаш кога патуваат далеку од дома, може да се добие чувство на копнеж за храната што сте навикнати, или спротивното, да пробате нешто сосема поинакво. Кога доаѓа до Барселона, нешто што може да биде пофалници е разновидноста одржи тука. Барселона е дом на многу луѓе кои доаѓаат од различни средини, и храна презентирани прикажува овој факт добро. Значи без разлика дали сте обзет од носталгија за некои добро сакаше третира, или едноставно сакаат да видат како не-шпански кујна во Барселона е направено, можете да проверите неколку од овие врвни ресторани низ градот!

1. италијански љубителите на вечера тука

Italian food Barcelona Ако "Да Греко" не крик италијански, сигурен сум дека храната во овој ресторан ќе го расчисти работите. Познати по нивната risottos и тестенини, Da Греко треба да биде на врвот на својата листа, ако сте љубител на италијанската храна! Со класичен внатрешни работи заврши со парична казна за јадење искуство Da Греко е одлично место за да уживаат во италијанска храна во Барселона. Без разлика дали се бараат интимност или голем партиски настан, на менито тука ќе бидат сигурни дека за да одговараат на вашите потреби, како што нуди многу опции!
Да грчко - Carrer де Санта Тереза, 10

2. Pakta е преполна со Перу

Ако се чувствувате како да оди на Перу авантура шета по горе и долу Montjuïc, овој ресторан е сигурно да се капа вашето искуство и. Се наоѓа во близина на дното на познатиот рид, има одлична критика во сите области на јадење искуство, од добра услуга за одлична храна. Pakta треба да биде следниот во редот на листата на солени чувства кога ќе бараат Перу храна во Барселона.
Pakta - С / Леида 5

3. примамливата Етиопија

Ethiopian food Barcelona Чекор во овој егзотичен сцена за една ноќ на авантура и култура. Ресторант Адис Абеба ќе се трансформира вашиот вечер во еден од Ethipian корени, ви нудиме најдобар од најдобрите. Се движат од делови за поединецот, на оние за партии од три или повеќе, вие сте во можност да избере: да ги споделат или не да ги споделите! Во секој случај, постои забава јадење искуство чека вас овде во овој Етиопија ресторан во Барселона.
Ресторант Адис Абеба - Carrer Дел Vallespir, 44

4. Уморни од paella? Обидете се Parco!

Во расположението за риби во Барселона, но сакаат нешто друго освен paella? Веројатно еден од најдобрите суши ресторани во Барселона, Parco го доби тоа се случува. Со внимателен, среќен персонал, вкусна храна, и се наоѓа во одлична соседството на Грација, што повеќе може да побара? Ако сте за една ноќ на суши, суши, и повеќе суши, добро, Parco е местото за вас.
Parco - Passeig де Грација 119

5. Обидете се некои тајландски

Thai food Barcelona Пријатни во овој традиционален тајландски ресторан за севкупна голема попладне или вечер. Нема потреба да се прават резервации, но ако сте чувство во пресрет на игра, вие сте добредојдени да се! Исполнет со арома од најдобрите КАРИ во градот, не е возможно да се каже не при одење од ова место. Значи чекор внатре и празникот твоите очи, се занесе во сетилата, и да уживате во автентичен вкус на тајландски во Барселона.
Thailandes Ресторан - AVD. Дијагонала, 379

Ова се само пет предложи места во Барселона, град со илјадници ресторани. Ако не се чувствувате привлечени кон еден или друг, јас го предизвикувам вас едноставно да излезете надвор, да погледнам наоколу, и да одат некаде ново. Никогаш не се знае додека не се обидеш!

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во потполност."
Овој запис беше објавен во Насловна , Ресторани и храна и обележани , , , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>