5 Совети за успешна Сувенири Шопинг во Барселона

Арт-Montfalcon-Барселона-300x225

По посетата на Барселона, тоа е речиси невозможно да се вратат дома без да купи сувенир. Шопинг во Барселона може да биде тешко или лесно, и како забавни или здодевни како што го направи. Речиси секоја улица во Барселона е опремен со забава, енергична продавници чека влез вашата, и ако се избере вистинскиот, вие само може да се приземји дека совршен сувенир! Дали продавниците за себе или за некој друг, следете ги овие неколку едноставни упатства за тоа каде да купуваат и како да се купат најдобрите сувенири во Барселона.

1. Знаат кога да се пазари

Еден од најлесните начини да се направи вашиот подарок шопинг искуство Барселона пријатно е да преговараат, ако можеш. Ќе знаеш кои продавници што се способни за преговори со, бидејќи тие обично се прошири понудата некаде за време на размена. И ако тие не, едноставно да побара! Многу од продавниците ќе преговараат со вас, како што тие сметаат дека е пријатно да разговараат со клиентите и сакале да се стави крај на искуство чувство како и двајцата партнери се задоволни со купување.

2. Бидете свесни пари

Кога шопинг во Барселона, тоа е важно да се биде свесен за девизниот курс и ако еден се однесува на вас. Предмети може да се појави да биде поевтино или поскапо отколку што всушност се должи на девизниот курс, па ако имаат корисна калкулатор на вашиот телефон, може да биде вреди да одвоите изглед. Исто така, не заборавајте да ја запази хоп: тоа е да се каже, да одат во една продавница, да ги задржи на вашиот избрани предмети во умот, и да одат на следното. Никогаш не знаеш која продавница ќе ви понудат подобар договор или пониска цена на овие сувенири во Барселона. Ова е препорачливо само ако правиш сите ваши шопинг во еден ден. Ние ќе се објасни зошто во врвот # 4 ...

3. Истражуваат улички Boutique Vintage, Barcelona

Ако си шетаат по главните улици како Las Ramblas, Passeig de Gracia, итн, се предизвик за да се земе дека следниот лево или десно одбиеме некоја непозната калдрмата. Овие улици се одржи на некои од најпознатите случајни, неочекувани продавници, и никогаш не знаеш кога еден од овие пресврти и се врти може да ве доведе до вашите омилени продавници за сувенири во Барселона!

4. Ако ви се допаѓа, да го купат

Се должи на Барселона се тешки со туризам, шопинг е активност која се одвива секој ден од седмицата. Поради оваа причина, важно е да се има предвид веројатноста за појава на уникатна содржина да бидат достапни за вас на следниот ден, откако ќе го повлекла од купување на претходниот ден. Ако видите некој објект што сакате, а не сте го клокнат пред (во текот на продавница-подрипнувајќи предложено во врвот # 2), го купите! Воздржување од купување право тогаш и би можело да значи дека ќе губат од на таа посебна ставка.

5. Дали вашето истражување

Не, јас не зборувам за големи истражувачки, само да бидат свесни за култура, во која сте шопинг. Постои еден краток временски период, обично од 02:00-04:00 познат како период на "Стремеж", каде што многу продавници за сувенири во Барселона блиску за ручек. Чувајте го ова на ум кога ќе се утврдува за едно попладне на шопинг во Барселона. Што повеќе, се сеќавам да се задржи секое око на денови од неделата. Ако сте биле за да одите на шопинг во саботата, и сакаше да чека до недела да се купи нешто, размислете повторно. Недела се денови за повеќето продавници во Барселона, и овие сакаше предмети ќе мора да одат неподигнати до понеделник.

Тука имаме неколку предлози за некои големи сувенири од Барселона:

• Casa Миранда - Каприциозен домаќинство сортименти С / Banys Nous 15

• Col.leccionisme Коихет - Гроздобер уметности, храна, и многу повеќе С / Banys Nous 19

• Els Encants Vells - Барселона битпазар С / ДОС де Maig, 186

Сега дека сте стекнато некои увид во начините да им пријде на продавниците за сувенири во Барселона, Се надевам дека ќе најдете дека е корисно и да ги искористат. Слободно можете да ни кажете што мислите во коментар подолу!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Активности, Старт и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>