5 Топ места за cupcakes во Барселона

Чаша и торта, Барселона

Секој има слатко момент секој сега и тогаш, па кога во Барселона, зошто да не се провери од она што се движат низ градот? Delectably вкусни cupcakes станаа нова мора да има придружба, кога седнува за лежерно кафе, па обидете се еден од нашите топ 5 омилени hangouts за најдобрите десерти во градот, и да дознаете каде да уживаат во некои од најдобрите cupcakes во Барселона .

Think Sweet Barcelona 1. Размислете Слатка

Оваа симпатична слаткарница може лесно да се пропушти, но ако сте чувство на ова место, никогаш нема само пешачат минатото. Третира во прозорецот повлечат нашите непца во, и никогаш не ги разочараме! Ако сите што ви треба е мала, слатка третираат, тогаш оваа пониско ниво кафе е само за вас. Ова е одлично место да се запре за време на Барселона Cupcake надвор помеѓу шопинг и разгледување, и се наоѓа веднаш зад аголот од врвот на Passeig de Gracia.

Рамбла де Каталуња, 124

2. Куп & Торта

Куп & торта е еден од најпопуларните места за да се добие cupcakes во Барселона, а публиката по влегувањето може да се провери овој факт. Не се дотраена, иако, тоа е вреди да се чека! На cupcakes презентирани тука се опремени со примамливо, креативен дизајн. Живописни бои на врвот на овие совршено сунѓерести торти со шлаг на менаџирање таму, и се сигурни да ви ролна во да се обиде да една од овие третира.

С / Енрик Granados, 19

Cupcakes in Barcelona 3. Даниела Пекара

Во срцето на L'Еихампле, Даниела Пекара е сигурно да се понуди нешто ќе уживате. Со ниски цени, вегетаријанска опции, и голем број на слатки селекции, вие не може да оди во ред овде. Ова е одлично место за да направи некои читање или учење, бидејќи тие имаат бесплатен Wi-Fi, или само да ги вашите пријатели за едно попладне третираат!

С / Consell де Сент 378

4. Zuckerhaus

Со инспирација управувано од семејни рецепти, овие колачи се помалку стандард, и повеќе традиционално домашно. Подгответе се да се валкани прсти и усни се лепи на Zuckerhaus, бидејќи cupcakes тука се секако искуство! Оваа чудат продавница е подвиткано далеку во Poble секунди, и е еден од quirkiest торта дружења во Барселона.

С / парламент, 17

Amelia Bakery, Barcelona 5. Амелија Пекара

Веројатно еден од најдобрите Cupcake зглобовите во Gracia, оваа Слатката мала продавница нуди многу слатка можности, почнувајќи од cupcakes во повеќе од 40 вкусови на пусти и пити. Направени со природни состојки, овие третира се секако вкусна. Плус, има многу на избор за оние кои се нетолерантни лактоза торта-љубовници таму.

С / Рамон y Cajal 4

 

Знам за други врвни Cupcake дамки во Барселона? Ни остават коментар подолу!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Сподели

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Старт, Ресторани и Храна и обележани Обележувач на Линк до.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>